Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Nowa data beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Główne zdjęcie
Kardynał Stefan Wyszyński

Papież Franciszek zdecydował o nowym terminie beatyfikacji Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej. Jak informuje Archidiecezja Warszawska uroczystość odbędzie się 12. września w Warszawie.

- Pragnę z radością zakomunikować, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00. - pisze w dzisiejszym komunikacie kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Ze względu na pandemię w kwietniu ubiegłego roku zawieszono bezterminowo proces beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. Po ponowynym wyznaczeniu terminu swoje prace wznowi  Komitet Organizacyjny. On przygotuje dokładny program uroczystości. 

Na uroczystościach papieża Franciszka reprezentował będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego. 

 

Czytaj także:

Kard. St. Wyszyński: „właśnie tutaj, w Łomży, kształtowało się moje powołanie kapłańskie”

Kard. St. Wyszyński: „właśnie tutaj, w Łomży, kształtowało się moje powołanie Kardynał Wyszyński będzie mieć swoją tablicę w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę