Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Dwaj mężczyźni aresztowani za zabicie 60-latka

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Po 10 latach wraca sprawa zabójstwa 60-letniego pensjonariusza noclegowni w Suwałkach. Dzięki współpracy z policjantami z podlaskiego Archiwum X, udało się ustalić i zatrzymać w niedzielę w ich domach dwóch podejrzanych - podała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, która podjęła śledztwo w sprawie zbrodni, jakiej w kwietniu 2011 r. mieli dokonać: 43-letni mieszkaniec Suwałk i 32-latek z powiatu łomżyńskiego. Obu zatrzymanym podejrzanym prokurator przedstawił zarzuty, po czym na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące przez Sąd.

Prokurator Wojciech Piktel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, informuje, że 60-letni pensjonariusz jednej z noclegowni w Suwałkach zaginął w kwietniu 2011 roku. - Pomimo wielu działań, nie było wiadomo, co z nim się stało - mówi prokurator Piktel. - Prowadzone wówczas śledztwo nie dostarczyło wystarczających dowodów, aby wyjaśnić okoliczności zaginięcia mężczyzny i zostało umorzone. Pomimo umorzenia, sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu organów ścigania, jednak działania pozaprocesowe nie przynosiły efektu. Po ponad 9 latach, w sierpniu 2020 r., prokurator przekazał sprawę policjantom z tak zwanego Archiwum X, czyli Zespołowi do Spraw Przestępstw Niewykrytych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Gdzie i jak doszło do zbrodni oraz dlaczego?
Funkcjonariusze z Archiwum X podjęli dodatkowe działania, przy wykorzystaniu najnowszych metod badawczych, co doprowadziło do ustalenia, że zaginiony mężczyzna najprawdopodobniej został zabity, natomiast jego zwłoki ukryte. - Policjanci ustalili także dwóch podejrzanych, a byli to 43-letni mieszkaniec Suwałk i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego - relacjonuje rzecznik, nie podając, gdzie i jak doszło do zbrodni oraz dlaczego . - Dla dobra śledztwa innych szczegółów nie ujawniamy. Nie zdradzamy także, na czym polegały najnowsze metody badawcze Archiwum X. 

Blisko 10 lat od zabójstwa dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w swoich domach w niedzielę, 28. marca 2021 r., a następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. - Prokurator obu mężczyznom: 43-latkowi i 32-latkowi, przedstawił zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu zabójstwa 60-letniego mężczyzny i ukrycia jego zwłok, przez co doszło do ich zbezczeszczenia - precyzuje prokurator Wojciech Piktel. - Za przestępstwo to grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd wniosek uwzględnił i tymczasowo aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. 

Mirosław R. Derewońko

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę