Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Najtańsza firma chce 25 mln zł za "Studium TEŚ" na kolej do Łomży

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Niemal 25 mln zł wyniosła najtańsza oferta na Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla linii kolejowej nr 29 na odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko. To ponad dwa razy więcej niż przewidywał zamawiający.

Centralny Port Komunikacyjny otworzył oferty jakie wpłynęły na Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) dla Zadania: „Budowa linii kolejowej nr 29 na odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko”. Swoje propozycje złożyło 6 chętnych firm i konsorcjów. Najtańsza propozycja pochodzi od konsorcjum Egis Poland Sp z o.o. występującym jako Lider Konsorcjum, które zaproponowało cenę brutto 24 447 965,00 zł, a najdroższą ofertę złożyła firma TPF Sp z o.o. na kwotę brutto 73 772 940,00 zł. CPK sp z o.o. na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 11 mln zł brutto. Spółka, w związku z tym, że najtańsza oferta jest dużo droższa od środków przeznaczonych na zadanie, może unieważnić postępowanie, albo dołożyć brakującą kwotę. Mając na uwadze dużą różnicę do najtańszej propozycji, należy raczej spodziewać się unieważnienia postępowania. Otwarcie ofert było jawne i odbyło się za pośrednictwem transmisji online 30. marca 2021 roku.

Prowadzone już badania środowiskowe na trasie Ostrołęka - Łomża, na które CPK podpisało umowę w październiku 2020 roku, mają zostać przeprowadzone do końca 2021 roku. Prezes spółki CPK Mikołaj Wild zapowiadał wówczas, że „żeby zaoszczędzić na czasie, oba badania – inwentaryzacje i STEŚ - będą odbywały się jednocześnie". CPK w swoich harmonogramach planowała na trasie Ostrołęka – Łomża rozpocząć pierwsze roboty budowlane do końca 2023 roku, a zakończenie robót do końca 2027 r.

 

Plany na kolej do Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę