Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Szansa na 415 mln zł z Programu Polska Wschodnia dla samorządów w regionie

Główne zdjęcie
Kajakiem po Narwi

Projekty ponadregionalne - Szlak wodny Pisa - Narew czy Szlak fortyfikacji, mają szanse uzyskać duże dofinansowanie w nowej perspektywie finansowej UE. Projekty mają wesprzeć turystykę w całym regionie.

Pracy nad wymienionymi projektami dotyczyło spotkanie, które odbyło się 29.03.2021 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Projekt „Szlak fortyfikacji” o wartość - 90 mln zł, rekomendowany przez Urząd Marszałkowski  został dobrze przyjęty przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Na spotkaniu Lecha Szabłowskiego (Prezes ŁFS), Piotra Kłysa (wiceprezes) oraz Dariusza Budrowskiego (dyrektor biura), przedstawicieli Łomżyńskiego Forum Samorządowego, dyskutowano o projekcie „Szlak wodny Pisa-Narew” o wartości 325 mln zł i o rekomendacji Departamentu Programów Ponadregionalnych Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Wiceprezes ŁFS Piotr Kłys podkreśla, że samorządy miały mało czasu na opracowanie, ale dzięki współpracy i kooperacji wielu partnerów tj. gmin ze Związku Gmin „Pisa-Narew”, Łomżyńskiego Forum Samorządowego i Stowarzyszenia Gmin Górnej Narwi udało się opracować fiszkę projektową, która została złożona wspólnie. 

W ramach projektu w Gminie Łomża powstanie m.in. w Siemieniu Nadrzecznym, pod punktem widokowym, przystań dla kajaków, schody pod górę do wsi, wzbogacony zostanie punkt widokowy o np. lunetę, wykonany zostanie ciąg pieszy do Góry Królowej Bony czy pole namiotowe. W sumie w całym projekcie, w innych samorządach także, mają powstać na jeziorach mariny czy śluzy do żeglugi.

Prace dotyczą Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę