Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Jedwabne będzie miało monitoring

Główne zdjęcie
Jedwabne, Plac Jana Pawła II i park w środku

Sejmik Województwa Podlaskiego na XXVIII sesji kwotą niemal 8 mln zł wsparł 17 samorządów w ich inwestycjach. Z Powiatu Łomżyńskiego wsparcie na w kwocie 0,5 mln zł otrzyma Miasto i Gmina Jedwabne.

Gmina Jedwabne otrzymała wsparcie na dwa projekty. Pierwszy z nich za kwotę 50 tys. zł pozwoli wykonać miejski monitoring. Burmistrz Adam Niebrzydowski wyjaśnia, że zostanie kupionych 7 profesjonalnych kamer, które rozmieszczone będą wokół Rynku i w parku, a obraz monitoringu całodobowo będzie nagrywany w Urzędzie Miejskim. Drugi projekt, który wsparli radni wojewódzcy kwotą 450 tys. zł to remont drogi dojazdowej do gminnej oczyszczalni ścieków od ul. Wojska Polskiego do działek o numerach ewidencyjnych: 1287 i 1323. W tej chwili to droga po torfowiskach, okresami ciężka do przejechania. 

 

Dotacje dla samorządów będą realizowane w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, specjalnej rezerwy budżetowej o puli 13 mln zł. Łącznie samorządy otrzymają 7 825 000 zł na realizację lokalnych przedsięwzięć. Kwoty dotacji wyniosą od 30 tys. zł do 1,7 mln zł. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę