Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rozliczają PIT-y, najchętniej elektronicznie

223 tys. zeznań złożyli dotychczas podatnicy z województwa podlaskiego, a Urząd Skarbowy zwrócił już 135 mln zł nadpłaconego podatku. 90 procent z tych zeznań wpłynęło do urzędów skarbowych w formie elektronicznej.

Od 15 lutego można składać zeznania roczne. Termin upływa 31 kwietnia 2021 roku. Z informacji przekazanych przez podlaską administrację skarbową  wynika, że 90 proc. złożonych PIT-ów wpłynęło do urzędów w formie elektronicznej, tj. za pośrednictwem usługi Twój e-PIT na www.podatki.gov.pl lub systemu e-Deklaracje. Jedynie 10 proc. to zeznania składane w formie papierowej.  Podatnicy, którzy w zeznaniu rocznym wykażą nadpłatę oraz złożą swoje zeznanie w formie elektronicznej mogą liczyć na szybszy zwrot swoich pieniędzy – zachęca KAS. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni, podczas gdy termin zwrotu nadpłaty podatku w przypadku zeznań złożonych papierowo wynosi trzy miesiące. 

Więcej osób, jak co roku, otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku niż musi dopłacać – zwraca uwagę  administracja skarbowa. W tym roku, jak wynika ze złożonych dotychczas zeznań, z podlaskiego do dopłaty zobowiązanych jest 36 tys. podatników, a na zwrot z urzędu skarbowego może liczyć 154 tys.

Do tej pory oddaliśmy 135 mln zł – czytamy w komunikacie KAS. Natomiast dopłacono 17 mln zł. 

W związku z tym, że jeszcze trwa składanie PIT-ów, KAS zachęca do rozliczania się za pomocą usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym na www.podatki.gov.pl  

Urząd skarbowy przypomina: Wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony podatki.gov.pl lub telefonicznie. W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym. Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące złożonego dokumentu - umów wizytę na podatki.gov.pl

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę