Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 listopada 2024 napisz DONOS@

Wyniki ogólnopolskiego konkursu PWSIiP o wyborach

Wiktor Szukis z Kętrzyna został zwycięzcą ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce” organizowanego przez PWSIiP w Łomży.

W Konkursie wzięło udział 111 uczestników z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Rywalizacja składała się z części pisemnej oraz ustnej. Do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych uczniów.
Bezapelacyjnym zwycięzcą zmagań konkursowych okazał się Wiktor Szukis z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, który w części pisemnej uzyskał 19 na 20 możliwych punktów. Drugie miejsce przypadło Anecie Szelągowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, zaś na trzecim uplasowała się Alicja Pachut z Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej w Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu. Wrocławianka przyznaje, iż Konkurs był świetną okazją do zgłębienia wiedzy i odkrycia nowych pasji. – W ciągu 15 minut należało udzielić poprawnych odpowiedzi, co wcale nie było łatwe. W sumie na teście zdobyłam 18 punktów – mówi uczennica 3 klasy technikum i dodaje: - Rywalizacja pozwoliła mi zgłębić wiedzę potrzebną w codziennym funkcjonowaniu jako świadomy obywatel. Wiem, jak się zachować w przypadku głosowania korespondencyjnego, czy np. co zrobić, jeśli chciałabym głosować poza miejscem zamieszkania.

Konkurs odbył się za pośrednictwem przygotowanej przez uczelnię platformy on-line.
"Reprezentowany przez Finalistów poziom wiedzy na temat niełatwych zagadnień prawa wyborczego oraz umiejętności jej przekazania ocenić należało wyjątkowo wysoko" – przyznaje Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Pani prof. dr hab. Joanny M. Salachny i dodaje: „Z satysfakcją należy podkreślić wysoki poziom zainteresowania problematyką prawnoustrojową u młodzieży licealnej i akademickiej, pozwalający zakładać przyszłe aktywne korzystanie z uprawnień obywatelskich o charakterze politycznym przez przedstawicieli młodego pokolenia ”. 

Konkurs zorganizowany przez Zakład Administracji i Katedrę Nauk Prawnych Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez: Rektora PWSIiP dr hab. Dariusza Surowika, prof. PWSIiP, Prezydenta Miasta Łomży dr Mariusza Chrzanowskiego, Posła Stefana Krajewskiego, Posła Antoniego Kołakowskiego, Senatora Marka Komorowskiego, Ogólnopolski periodyk naukowy „Przegląd Prawa Konstytucyjnego” oraz Bank BNP Paribas.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę