Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na program "Moja woda"

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Od dziś można składać wnioski do ZW Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na sfinansowanie przydomowej instalacji do zagospodarowania wody z deszczu i roztopów.

Od poniedziałku startuje nabór wniosków do drugiej edycji programu „Moja woda”. W jej ramach możliwe jest otrzymanie dofinansowania max. 80% na przydomowe mikroinstalacje do zagospodarowania wody. Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 5000 zł. Na program rząd przeznaczył 100 mln zł.

Przedmiotem wsparcia w ramach programu są instalacje do zbierania, retencjonowania oraz wykorzystania wód opadowych i roztopowych. 

Skorzystać z programu mogą osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, lub planuje się jego budowę, lub rozpoczęto budowę. Jednak muszą zostać ukończone do czasu rozliczenia dotacji. Program ma być realizowany w latach 2020-2024. Wsparciem objęte będą przedsięwzięcia, które umożliwią zebranie wód opadowych (w tym roztopowych) z działki oraz wykorzystanie w całości zebranej wody. Celem jest maksymalizacja wskaźnika zatrzymania wód opadowych, tak aby nie było konieczności podłączenia posesji do kanalizacji. Oznacza to, że nie mogą być finansowane prace, w których zakłada się odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji.

Węcej o programie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę