Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Zimny weekend przed nami

Przez większość weekendu nad Polską zalegać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego – prognozuje IMGW. Oznaczać to będzie niską temperaturę powietrza, która w dzień wzrośnie do maks. 3°C. Na północnym wschodzie może spaść nawet do 5-10 cm śniegu.

Przez Polskę, z północy na południe, przemieszcza zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, od północnego zachodu kraju powoli rozbudowuje się klin wyżowy. Zalegające nad Polską chłodne, przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego będzie wypierane przez jeszcze chłodniejszą masę powietrza arktycznego, napływającą z północy. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

W nocy z piątku na sobotę, po opadach mokrego śniegu, mogą pojawić się oblodzenia. W sprawie zamarzania dróg i chodników IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne. W rejonie Łomży temperatura minimalna wyniesie nad ranem od -7°C do -3°C a przy  gruncie od -7°C do -4°C.

W sobotę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słabe, głównie początkowo na południu regionu, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. 

W niedzielę Polska będzie w zasięgu zatoki niżu z ośrodkiem na pograniczu Finlandii i Rosji, w strefie frontu atmosferycznego przemieszczającego się z północy na południe. Napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, ale od północy ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie spadać. 

Zachmurzenie w regionie umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu, przechodzących w opady deszczu ze śniegiem. Strefa opadów będzie się przemieszczać od północnego zachodu na południowy wschód. Temperatura maksymalna od -1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni, może powodować zawieje śnieżne. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę