Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Od soboty wracają obostrzenia

Główne zdjęcie
Minister zdrowia Adam Niedzielski (screen facebook)

Nauka tylko zdalna także dla dzieci klas1-3. Ograniczona działalność galerii handlowych i zamknięte kina, teatry, baseny i muzea. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że wracamy do obostrzeń, które znamy z ubiegłego roku.

- Przekroczyliśmy kolejną barierę psychologiczną, dynamika zachorowań przyspiesza. To oznacza, że tempo wzrostu nie maleje, tylko trzecia fala przyrasta i przyspiesza. Dlatego musimy podjąć zdecydowane kroki – ogłosił minister zdrowia Adam  Niedzielski na konferencji prasowej.  Stwierdził, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brytyjska odmiana koronawirusa, a udział tej mutacji osiągnął 52 % wszystkich zakażeń.

- Na ta chwile przyjęliśmy rozwiązanie, które było  w tych 4 województwach i rozszerzamy je na cały kraj – stwierdził. Aby ograniczyć przemieszczanie się i mobilność minister zaapelował do pracodawców, szczególnie administracji, aby w miarę możliwości przechodzić na pracę zdalną. - Musimy wrócić do trybu pracy jaki był w ubiegłym roku – mówił.

Minister zapowiedział, że na najbliższe 3 tygodnie do 9 kwietnia wszyscy uczniowie wracają do nauki zdalnej, także klas 1-3. Zostaną ograniczone galerie handlowe, choć nie wiadomo co to konkretnie teraz oznacza. Zamknięte zostają obiekty sportowe, kina, teatry, baseny, muzea, sauny, kasyna, siłownie i hotele. Wyjątkiem są hotele pracownicze oraz dla potwierdzonych podróży służbowych.

Co do kościołów, to utrzymane są restrykcje obowiązujące, tzn. ograniczona ilość osób w obiekcie czyli 1 osoba na 15 m2. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę