Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Zmiana prezesa Sądu Rejonowego w Zambrowie

Główne zdjęcie
Sędzia Tomasz Makaruk

Sędzia Krzysztof Andrzej Rzodkiewicz, 63-letni przewodniczący wydziału rodzinnego i nieletnich w Sądzie Rejonowym w Zambrowie, będzie przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy pełnić funkcje prezesa Sądu Rejonowego w Zambrowie. - Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie powołał go na prezesa, a powierzył pełnienie funkcji jako najstarszemu służbą - wyjaśnia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży. Do Sądu Okręgowego po 2 kadencjach, po 8 latach prezesury Sądu Rejonowego w Zambrowie, awansował łomżyniak 44-letni sędzia cywilista Tomasz Makaruk.

Sędzia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży, informuje, że zakończyły się dwie 4-letnie kadencje sędziego Tomasza Makaruka jako prezesa Sądu Rejonowego w Zambrowie. - Jest to maksymalny czas na sprawowanie funkcji prezesa - tłumaczy sędzia Jan Leszczewski. - Ponieważ w Sądzie w Zambrowie nie ma wiceprezesa, minister Ziobro powierzył kierowanie pracami Sądu i reprezentowanie go na zewnątrz sędziemu Krzysztofowi Rzodkiewiczowi, który ma doświadczenie w organizacji pracy Sądu. Był prezesem w zambrowskim Sądzie od połowy maja 1990 r. do połowy maja 1994 r. oraz wiceprezesem Sądu od połowy września 2003 r. do połowy września 2007 r. Do obowiązków prezesa Sądu należy, m.in., zwierzchnictwo służbowe wobec sędziów, referendarzy i asystentów oraz nadzór nad  komornikami. Prezes Sądu kontroluje przekazywanie pism sądowych i odpowiada na skargi obywateli. Pod tym względem awansowany do Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Tomasz Makaruk był bardzo dobrze oceniany jako prezes Sądu w Zambrowie. Wykazał się jako bardzo dobry organizator: Sąd miał dobre wyniki funkcjonalne oraz zakończyła się pomyślnie budowa nowoczesnego gmachu w sąsiedztwie starej, zabytkowej siedziby Sądu w Zambrowie. Do czasu powołania prezesa Sądu przez ministra, sędziemu Rzodkiewiczowi może podlegać 6 sędziów.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę