Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Zapomnieli o prędkości w terenie zabudowanym

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

W weekend policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży. Wszyscy jechali powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki w miniony weekend sprawdzali prędkość pojazdów między innymi w miejscach, które mieszkańcy wskazywali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – czytamy w komunikacie. W wyniku kontroli, czterech kierowców straciło prawa jazdy. W piątek, przed 9 na jednej z głównych ulic Łomży, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Mężczyzna jechał z prędkością 108 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 kilometrów na godzinę. Tego samego dnia, tym razem na terenie gminy Wizna, zatrzymany został 40 letni kierowca chryslera. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 51 kilometrów na godzinę. W sobotę, w Miastkowie policjanci zatrzymali do kontroli hyundaia. Siedzący za kierownicą 41-latek jechał z prędkością 112 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 50 kilometrów na godzinę. Ostatni z nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego to 46-letni kierowca, również, hyundaia. Mężczyzna jadąc przez miejscowość Zaruzie przekroczył prędkość o 60 kilometrów na godzinę. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a ich konta zasiliły punkty karne.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

 

źródło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę