Co zrobić, aby poczuć się w swoim studenckim pokoju jak w domu?
Przeprowadzka do akademika może być dość zniechęcającą perspektywą, nie mówiąc już o sytuacji, gdzie trzeba przenieść się do innego miasta. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek odnośnie tego, jak poczuć się w pokoju studenckim jak w domu.
Poznaj swój pokój w akademiku
Może to zabrzmieć dziwnie, ale spędzenie trochę czasu „z” pokojem w akademiku i dowiedzenie się, gdzie dokładnie się znajdują poszczególne rzeczy, naprawdę pomaga poczuć się bardziej komfortowo. Konieczność szukania gniazdek i włączników światła lub uświadomienie sobie w połowie roku, że nie wiesz, jak otworzyć okno, nie sprawi, że poczujesz się jak w domu. Poświęć trochę czasu na zbadanie każdego zakątka i upewnienie się, że wiesz, gdzie oraz jak wszystko działa.
Rozpakuj się!
Jest to absolutna podstawa! Jeśli po prostu zostawiasz rzeczy w walizce i ciągle ją przeglądasz, będziesz się czuć jak na wakacjach (nawet jeśli pogoda nie pasuje do tej sytuacji), zamiast aklimatyzować się w pokoju. Wiedza o tym, gdzie wszystko zostanie umieszczone i ukrywanie walizki poza zasięgiem wzroku, pozwoli ci zaoszczędzić czas i da poczucie przynależenia do miejsca.
Utrzymuj porządek
Niektórzy lubią „zorganizowany bałagan” i to zrozumiałe. Ale generalnie bałagan w pokoju może powodować większy stres, zwłaszcza gdy musisz szybko wyjść na ważny wykład lub seminarium. Również ze względu na odwiedzających upewnij się, że nieumyte talerze i przepełnione kosze na pranie są ograniczone do minimum! Chcesz mieć możliwość zapraszania znajomych do środka bez zażenowania, prawda?
Przemebluj całość
To jeden z najpopularniejszych sposobów, aby poczuć się jak w domu w nowym miejscu, czyli zmiana aranżacji pokoju według własnego gustu. Może to oznaczać zmianę pozycji biurka, aby uzyskać więcej naturalnego światła, lub przesunięcie poduszki na drugi koniec łóżka - cokolwiek jest dla ciebie odpowiednie.
Puść ulubioną muzykę
To drugi najpopularniejszy sposób dostosowania się do nowego pomieszczenia. Słuchanie znanej muzyki, która przypomina dobre czasy z przeszłości, sprawi, że pokój studencki skojarzy się ze szczęśliwymi myślami i wspomnieniami. (świetnie nadaje się również do zagłuszania niepożądanych dźwięków z innych pomieszczeń…!)
Udekoruj pokój zdjęciami
Świetnym sposobem na nadanie pokojowi w akademiku trochę osobowości jest umieszczenie zdjęć z poprzednich spotkań towarzyskich, wydarzeń, wakacji oraz zdjęć rodziny i przyjaciół z domu. Będziesz cieszyć się przebywaniem w swoim pokoju, wspominając oraz myśląc o zabawnych czasach, które były, ale i na pewno nadejdą.
Zaopatrz się w książki
Jeśli studiujesz zagranicą i nadal próbujesz doskonalić znajomość lokalnego języka, czytaj książki, w których został użyty. 67% międzynarodowych absolwentów stwierdziło, że w ciągu miesiąca od przeprowadzki, czuje się osiedlonych w nowym miejscu, a większość z nich wspomina, że dopomogły w tym książki wydane w języku danego kraju.
Podsumowanie
Oczywiście wiele też zależy od samego standardu pokoju. Jeśli nie odpowiada nam ten kojarzony z tradycyjnymi domami studenckimi, to warto zainteresować się ofertą prywatnych akademików, które cieszą między innymi znakomitym wykończeniem pomieszczeń. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź LivinnX!
tekst płatny