Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Strażacy ratowali mężczyznę z Poznańskiej

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Łomży w środę wieczorem uczestniczyli w akcji zupełnie innej niż ugaszenie pożaru. Po godzinie 20. dostali zgłoszenie o konieczności udzielenia pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie w domu przy ulicy Poznańskiej.

- Dwaj nasi strażacy z Komendy Miejskiej PSP uczestniczyli w tak zwanym izolowanym zdarzeniu ratownictwa medycznego - relacjonuje starszy brygadier Grzegorz Wilczyński z KM PSP w Łomży. - Są to działania w kierunku udzielania pierwszej pomocy, zanim na miejsce zdarzenia przyjedzie karetka Pogotowia Ratunkowego. W tym przypadku strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia przez operatora 112, ponieważ najbliższa karetka znajdowała się w okolicy Zambrowa, natomiast inne karetki były w trakcie innych zdarzeń.
Nieprzytomny 73-letni mężczyzna znajdował się pomiędzy piwnicą a parterem budynku. Strażacy przenieśli go ze schodów na parter. 73-latek nadal miał zatrzymane krążenie krwi i nie oddychał. Przystąpili do udzielania pomocy, używając defibrylatora i resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po kilku minutach nadjechał zespół ratownictwa medycznego i przystąpił do kontynuowania pomocy. Niestety, tak długa, prowadzona przez około godzinę reanimacja nie przywróciła 73-latka do życia.

Mirosław R. Derewońko

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę