Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uwaga roztopy, a nawet lawiny

W związku ze wzrostem temperatury Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o odwilży i topnieniu pokrywy śnieżnej. Dodatkowo dla górnej i środkowej Narwi oraz zlewni Biebrzy instytut przewiduje wezbranie wody i przekroczenia stanów alarmowych.

Synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo prognozuje przez cały czwartek wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 2°C do 10°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h, w porywach do 20 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Synoptyk IMGW-PIB Michał Ceran, w związku z prognozowanym spływem wód roztopowych przewiduje wzrost poziomu wody w rzekach do strefy wody wysokiej, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Miejscami, w związku z utrzymujacymi się zjawiskami lodowymi, mogą wystąpić utrudnienia przepływu i związane z tym większe wahania stanu. Ostrzeżenie hydrologiczne zostało wydane do najbliższego piątku dla środkowej i górnej Narwi, a także zlewni Biebrzy.

Serwis AccuWeather powołując się na pomarańczowe ostrzeżenie wydane przez IMGW dodaje jeszcze .. lawiny.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę