Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rozbój z użyciem niebezpiecznych narzędzi

Podejrzani 31-letni Marcin Z. i 23-letni Karol W. 10. lutego 2021 roku, podstępem zwabionego do myjni samochodowej pokrzywdzonego, związali, tam go bili, aby odzyskać dług 5500zł grozili obcięciem palców.

Prokuratura Rejonowa w Łomży informuje o prowadzonym śledztwie w toku którego 31-letniemu Marcinowi Piotrowi Z. oraz 23-letniemu Karolowi W., mieszkańcom gminy Łomża, przedstawiono min. zarzuty popełnienia przestępstw z art. 280§2 kk (rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia) i art. 189§ 1 kk (pozbawienie wolności) i art. 191§2kk (zmuszanie do określonego zachowania).

Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, iż podejrzani w dniu 10 lutego 2021 roku w Łomży, podstępem zwabili pokrzywdzonego do pomieszczeń myjni samochodowej, uniemożliwili opuszczenie budynku poprzez związanie rąk, a następnie w celu zwrotu wierzytelności o wartości 5500 zł grozili pokrzywdzonemu pobiciem, obcięciem palców, uderzali gumową pałką po całym ciele oraz użyli gazu pieprzowego, powodując szereg obrażeń ciała, naruszających prawidłowe funkcje organizmu na okres poniżej siedmiu dni. Podejrzani następnie dokonali zaboru portfela pokrzywdzonego z zawartością pieniędzy w kwocie 200 zł.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia, które będą weryfikowane na dalszym etapie śledztwa – informuje prokuratura w komunikacie.

Sąd Rejonowy w Łomży nie uwzględnił wniosku prokuratora i nie zastosował wobec sprawców rozboju tymczasowego aresztowania.

Prokuratura nie zgadza się z decyzją Sądu i zostanie ona zaskarżona do Sądu wyższej instancji. Podejrzanym grozi kara od trzech lat pozbawienia wolności. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę