Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dominik z Łomży czeka na naszą pomoc

Główne zdjęcie
5 lat

- Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Czytelników portalu 4lomza.pl o pomoc finansową w pozyskaniu środków na rehabilitację mojego 5-letniego syna Dominika - mówi mama chłopczyka Elżbieta Dąbrowska z Łomży. - Przedstawię Państwu krótką historię Dominika, żebyście mogli go bliżej poznać. Dominik urodził się jako skrajny wcześniak z wagą 650 gram. W pierwszych dobach życia dostał wylewów krwi do mózgu IV stopnia, miał sepsę i masę innych powikłań. Przez 49 dni oddychał za niego respirator. Do dnia dzisiejszego ponosi konsekwencje zbyt wczesnego porodu...

Pani Elżbieta opowiada, że Dominik ma mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę, że dodatkowo zdiagnozowano u niego Zespół Dandy'ego-Walkera oraz wiele innych schorzeń. - W chwili obecnej Dominik nie chodzi, nie mówi, nie gryzie - martwi się 26-letnia mama. - Ale pojawiła się nadzieja na to, że Dominik będzie chodził. Jest po pierwszej kwalifikacji do operacji selektywnej rizotomii grzbietowej. Jednak aby operacja przyniosła jak najlepsze skutki, synowi potrzebna jest intensywna rehabilitacja, której koszty nas przerastają. Za okazaną pomoc i życzliwość będę bardzo wdzięczna.

"Konieczna będzie rehabilitacja"
Na stronie Fundacji Siepomaga Elżbieta Dąbrowska wspomina swoje pierwsze macierzyństwo. - To była dopiero połowa ciąży, 23. tydzień... - pisze o ważnych wydarzeniach dla całej rodziny sprzed ponad 5 lat. - Jeszcze kilka miesięcy Dominik miał bezpiecznie rozwijać się pod moim sercem, by zdrowo i szczęśliwie rozpocząć najpiękniejszą przygodę, jaką jest życie. Synek urodził się, ważąc 650 gramów... Pierwsze chwile, które miały być tymi, które wspomina się, jako te najpiękniejsze na świecie, ja przypominam sobie ze strachem w sercu i łzami w oczach. Mimo wszystkich problemów ze zdrowiem, można mu pozazdrościć radości, tego, jak cieszą go małe rzeczy. Dominik przejdzie operację selektywnej rizotomii grzbietowej. Konieczna będzie rehabilitacja. Niestety, nie jesteśmy w stanie ponieść całkowitych kosztów rehabilitacji, dlatego też proszę o pomoc dla naszego synka.

Selektywna rizotomia grzbietowa
Doktor nauk medycznych Iwona Sawionek wyjaśnia w medycynie praktycznej dla lekarzy, czym jest selektywna rizotomia grzbietowa. Specjalistka z Oddziału Neurologii w Szpitalu Dziecięcym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pisze w mp.pl, że to metoda "leczenia zabiegowego spastyczności towarzyszącej MPDz". Przecięcie części włókien korzeni tylnych (grzbietowych) nerwów rdzeniowych w odcinku lędźwiowym lub krzyżowym stosuje się "zawsze w połączeniu z systematyczną rehabilitacją ruchową. Jej celem jest poprawa motoryki kończyn dolnych". Doktor podkreśla, że selektywna rizotomia grzbietowa to element terapii, czyli nie zastępuje rehabilitacji. 

https://www.siepomaga.pl/dominik-dabrowski?fbclid=IwAR155oKs4USupK-gGdMWdfg_GkC2UPkmK4L8cWSs853_Mn_8cB2UtiafKwU

 

Mirosław R. Derewońko

Foto: 5 lat
Foto: 2 tygodnie
Foto: 3 lata
Foto: Pierwszy dzień życia

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę