Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Świat jest po prostu kolorowy – MORS-y dla WOŚP-u

Główne zdjęcie
Pan Zdzisław w koszulce za 800 zł i Wiesław "Tulipan" Tomaszczyk

O 12. wystartował 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. Na scenie TLiA w Łomży Monika Orłowska, od lat organizująca łomżyńskie finały, otworzyła wersję „on-line” 29 finału. Równocześnie, także o 12., łomżyńscy morsujący stawili się na plaży miejskiej, aby dostarczyć sobie endorfin, a WOŚP-owi gotówki.

Za aż 800 zł na improwizowanej aukcji koszulkę WOŚP-u kupił pan Zbyszek. Brawurowo, dowcipnie i z energią licytację prowadził Wiesław Tulipan Tomaszczyk.

- Karol prezes dostał w sztabie WOŚP puszki, do których zbieraliśmy i jedną koszulkę. Był dylemat, kto ją ma mieć – wyjaśnia Wiesław - Zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie jak przeznaczymy na licytację, no ... i kawał grosza udało się zebrać – podsumowuje z dumą. 

Na plaży miejskiej, zdaniem "Tulipana", morsowało w sumie kilkaset osób, oczywiście nie jednocześnie. Jedni wchodzą do wody, inni odjeżdżają z plaży - wyjaśnia. Mimo zimy trudno znaleźć jednak miejsce na parkingu przy plaży miejskiej, tyle samochodów. Wspólna rozgrzewka, przeręble w kształcie serca, tłumy na plaży nie mniejsze niż w letnie upały. - Morsujących w Łomży i okolicy są tłumy - wyjaśnia Tomaszczyk. - Jakby nie było pandemii, a gdyby przyszli wszyscy, to w Łomży ostatni gasiłby światło - dodaje z uśmiechem. 

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali członkowie łomżyńskiego WOPR-u. Przy okazji powiększając przeręble, aby bez problemu mogli kąpać się morsujący.

A jakie warunki? - Woda cieplutka – zachwala Wiesław Tulipan Tomaszczyk - ale wiadomo, że im większy mróz tym lżej wejść do wody, bo jest złudzenie, że woda jest po prostu ciepła. Jak ma się doła, jest się jakoś zdegustowanym, należy przyjść do wody, zamorsować, od razu człowiek jest psychicznie lepiej ustawiony. Świat jest po prostu kolorowy  – podsumowuje z usmiechem morsowanie.

Foto: Pan Zdzisław w koszulce za 800 zł i Wiesław
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę