Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nadciąga śnieżyca

Wraca śnieżna zima. Cała wschodnia Polska, także Łomża, znajdzie się w obszarze intensywnych opadów śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie w tej sprawie.

Synoptyk IMGW-PIB: Karolina Kierklo z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych (Wydział w Białymstoku) dla powiatu łomżyńskiego i Łomży wydała ostrzeżenie meteorologiczne o wystąpieniu opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej w ciągu najbliższej doby od 15 cm do 20 cm. Jak wynika z ostrzeżenia opady potrwają od godz. 11.00 w poniedziałek do godz. 11.00 we wtorek.

W nocy temperatura spadła poniżej 0°C, powodując miejscami oblodzenia. W ciągu dnia jej wartość wahała się będzie wokół 0°C . Najwięcej śniegu w województwie podlaskim spadnie na wschód od Łomży, gdzie przyrost pokrywy śnieżnej może sięgać 30 cm. Taką wartość  IMGW podało dla sąsiedniego powiatu zambrowskiego i monieckiego.

W poniedziałek na terenie Polski północno-wschodniej panować będzie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka zwłaszcza na wschodzie, gdzie z południa na północ znajdziemy się pod wpływem płytkiego niżu. Obciążenie organizmu człowieka zimnem będzie na ogół umiarkowane, jednak w drugiej połowie dnia, głównie na wschodzie, zwiększy się. Subiektywne odczucie termiczne kształtować się będzie w zakresie od chłodno do komfortowo, a wieczorem od zimno do chłodno.
Z uwagi na dużą wilgotność powietrza, zwłaszcza w Polsce wschodniej, temperatura odczuwalna może być nieco niższa od temperatury powietrza. Całkowite zachmurzenie może u wielu osób pogarszać samopoczucie, a u osób skłonnych do meteoropatii może wystąpić wzmożona senność, znużenie i ogólne zmęczenie. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę