Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

W nocy nadejdzie ochłodzenie i oblodzenia

W niedzielę region znajduje się pod wpływem niżu. Zachmurzenie duże, a temperatury dodatnie. Przelotnie pada deszcz. W nocy, od zachodu napłynie chłodne powietrze. IMGW wydało ostrzeżenie o możliwych oblodzeniach w nocy.

Zbliżająca się od zachodu chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego w nocy dotrze nad region województwa podlaskiego. Ciśnienie będzie rosło, a temperatura spadnie. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne, w którym prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do -1°C. Ostrzeżenie, wydane przez synoptyk IMGW-PIB Karolinę Kierklo z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku, obowiązuje od godz. 22.00 w niedzielę do 9.00 w poniedziałek. 

A jakie jest powietrze w Łomży?
Stacja GIOŚ, umiejscowiona przy ul. Sikorskiego 48/94 w swoim jednogodzinnym odczycie o godz. 13.00 w niedzielę wskazywała zanieczyszczenie powietrza pyłami PM10 w wysokości 65,7 µg/m3. To najwyższa wartość od piątku od godz. 23.00 w tym miejscu. Stacja z sieci airly.org z ul. Wyszyńskiego 7 najwyższą dzisiejszą wartość 38 µg/m3 pokazała o godz. 11.00. Norma 24 godzinna wynosi 50 µg/m3, a te odczyty są tylko  jednogodzinne (w przypadku Sikorskiego) i chwilowe (Wyszyńskiego).

Śmiało, jeśli komuś nie przeszkadza przelotny deszczyk, można wychodzić na spacer, ale pamiętajmy, że nocy mogą wystąpić oblodzenia. 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę