Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Zima, jak zima

Główne zdjęcie
Mors na plaży

Zima nie jest bestią, jest zimą – przypomina IMGW. Zimy z temperaturą do – 30°C stają się coraz rzadsze, ale temperatura nie powinna nas dziwić. Dziwić powinno nas nagłe ocieplenie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zauważa, że faktycznie zima z frontem ze wschodu dotarła do Polsk. Najchłodniejsze okazały się Suwałki z -26,4 °C, a na stacjach automatycznych Gołdapi zarejestrowano -27,8 °C (18 stycznia). Jednak żadne rekordy nie zostały pobite – przekonuje Instytut -  i przypomina, że 23 stycznia 2006 roku w Toruniu i Sulejowie odnotowaliśmy -32,1°C. Cztery lata później, w sobotę 30 stycznia w Białymstoku było -28,9 °C. Niemal co roku w wielu stacjach meteorologicznych w Polsce notowane są temperatury bliskie -30 °C.

„Analiza pierwszych trzech tygodni stycznia pokazuje, że okres ten pod względem uśrednionej temperatury powietrza mieścił się w graniach normy z lat 1981-2010 i był nie-co chłodniejszy od normy dla lat 1991-2020,” komentuje Mateusz Barczyk, Z-ca Dyrektora CMOK w IMGW-PIB. 

To co daje wiele do myślenia - zwraca uwagę IMGW - to nagłe ocieplenie, które nadciągnęło z kolei z Zachodu, z temperaturą nawet do 10°C.

Od niedzieli nadciąga śnieg
W niedzielę w całej Polsce temperatury bliskie lub powyżej zera. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem wystąpią tylko lokalnie, ale już na cały tydzień modele IMGW-PIB prognozują opady śniegu od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę