Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Strażacy OSP bez dodatków do emerytury

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Parlamentarzyści PIS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim zagłosowali przeciwko ustawie, która przewidywała dodatek do emerytury strażakom OSP. Tę senacką inicjatywę wspieraną przez prezydenta Andrzeja Dudę odrzucono.

Senator PIS Marek Komorowski przypominał, że strażacy ochotnicy bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzeń i samodzielnie podejmują akcje ratownicze. Ten trud i ta działalność ratownicza strażaków ochotników zdaniem senatorów zasługuje na uznanie  i przyznanie im dodatku do emerytury. Senat na ostatnim powiedzeniu przed Świętami Bożego Narodzenia jednogłośnie został przyjęty i skierowany do sejmu. 

Planowano, że dodatek będzie wynosił 20 zł za każdy rok służby. Sejm głosami PIS odrzucił projekt. Przeciwko wypłacie pieniędzy dla strażaków było 232 posłów PiS, w tym premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński czy nadzorujący służby szef MSWiA Mariusz Kamiński – przypomniał fakt.pl

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę