Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Jakie są zalety oferty na kartę?

Dylemat dotyczący tego, czy wybrać telefon na kartę, czy z abonamentem, można rozstrzygnąć w kilka minut. Wystarczy przeanalizować zalety obu tych rozwiązań. Telefony na kartę mają ich naprawdę sporo.

Do długiej listy zalet telefonów na kartę możemy dopisać pozytywy wynikające z sytuacji rynkowej, czyli sporą konkurencję między operatorami. Taka sytuacja generuje wiele dodatkowych korzyści w postaci bonusów, promocji lub cenowych upustów. Możemy wówczas kupić zestaw w naprawdę niskiej cenie. 

Na kartę, czyli tanio

O tym, że operatorzy prześcigają się w ofertach cenowych, wiadomo nie od dziś. Takie okresy w roku, jak np. święta Bożego Narodzenia, kiedy chętniej wydajemy pieniądze, to również moment, by dokładnie przejrzeć oferty. Wcale jednak nie trzeba szukać specjalnych okazji w roku, by właściwie zainwestować w dobrą ofertę. Wiele z nich jest przedstawiona w przejrzysty sposób na stronach internetowych operatorów, takich jak np. w Red Bull MOBILE (https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy/). Znajdziemy tam bonusy gigabajtów za doładowania i cykliczne pakiety bez limitów. Jeśli dobrze poszukamy, na pewno znajdziemy jeszcze kilka niespodzianek na start. Pozostałe zalety wykorzystamy, regularnie korzystając z telefonu na kartę. Warto zwrócić uwagę na ceny, które w wielu sieciach zaczynają się już od 5 złotych. Kolejne kwoty, które przeznaczymy na użytkowanie sprzętu, też nie muszą być wysokie, a najlepsze jest to, że wydatki możemy mieć wciąż pod kontrolą. Przykład? Kiedy otrzymujemy pakiety bezpłatnych minut lub SMS-ów w ofercie abonamentowej, rzadko zdarza się, że niewykorzystane środki przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy. Ba, jeśli ich nie zużyjemy, kwota abonamentu wciąż pozostanie taka sama jak w umowie. W przypadku telefonów na kartę płacimy tyle, ile wydzwonimy lub wykorzystamy do surfowania w Internecie. Opcja przekroczenia budżetu także nie wchodzi w grę, bo kiedy zużyjemy wszystkie środki z konta, nie będziemy mogli korzystać z urządzenia. Groza wysokich rachunków znika więc na zawsze. 

Jeszcze kilka zalet telefonu na kartę

Rozwiązania technologiczne związane z rozwojem sieci komórkowych zmieniają się w niezwykle szybkim tempie. Przykładem może być sposób zasilania konta nowymi środkami. Jeszcze nie tak dawno temu uzupełnienie konta wiązało się z wyprawą do pobliskiego sklepu i dokonaniem transakcji, po której otrzymywało się kod do doładowania. Dziś cały proces stał się całkowicie zautomatyzowany. Konto zasilamy z domu, nie ruszając się z miejsca. Służą do tego aplikacje, błyskawiczne przelewy online oraz dedykowane strony internetowe. Uważasz, że operator i jego usługi nie spełniają twoich oczekiwań? Możesz go zmienić na innego, lepszego. To proste. Telefony nie są już wyposażone w blokady typu SIM lock, można więc korzystać z tych ofert dostępnych na rynku, które są najbardziej atrakcyjne. Rezygnacja ze współpracy z konkretnym operatorem nie wiąże się z żadnymi finansowymi stratami.

tekst płatny

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę