Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Uwaga oszuści "na policjanta" grasują w Łomży

Policjanci na terenie miasta Łomży odnotowali jedną próbę oszustwa metodą "na policjanta" – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży w komunikacie.

Osoba dzwoniąca do seniora podała się za policjanta. Poinformowała, że grupa przestępcza weszła w posiadanie jej danych, a konto bankowe jest zagrożone – przestrzegają policjanci. Na szczęście w trakcie rozmowy senior zorientował się, że rozmawia z oszustem i szybko się rozłączył. Następnie poinformował policję.

Wczoraj, w Białymstoku także odnotowano próbę oszustwa „na policjanta”. Scenariusz był dokładnie taki sam. Na szczęście seniorka w Białymstoku także okazała czujność i się rozłączyła. 

Komenda Główna Policji poinformowała dziś, przy okazji Dnia Babci, że w 2020 roku „mafia wnuczkowa” wyłudziła od seniorów prawie 86 mln. złotych. Poszkodowanych przy tym zostało 5 289 starszych ludzi. 

Przestrzegajmy babcie i dziadków. Wyjaśniajmy metodę działania rodzicom i sąsiadom. Czujność i rozsądek może ograniczyć tę porażająca skalę przestępstw. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę