Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 stycznia 2022 napisz DONOS@
211220123215.png

Czy Radni zlikwidują strefę ograniczonego postoju w Łomży?

Główne zdjęcie
Parkomat na Starym Rynku

Prezydent Łomży wnosi o likwidację strefy ograniczonego postoju w Łomży. Dziś ta strefa istnieje, choć do końca 2021 roku obowiązuje zerowa stawka. Strefa Ograniczonego Postoju w Łomży działała od początku lat 90. ubiegło wieku. Obejmuje Stary Rynek, a także część ul. Długiej, ul. Krótką, Dworną od Giełczyńskiej do Sienkiewicza oraz niemal całe ul. Sienkiewicza i Sadową. W czasie jej funkcjonowania pojawiały się różne pomysły, aby ją ograniczy czy powiększyć. Ostatecznie od maja 2016 roku zawieszono opłaty, i tak trwa do dziś.

Na sesji 27. stycznia Rada Miasta ma zająć się wnioskiem prezydenta likwidującym strefę płatnego parkowania. „Prezydent Miasta Łomża przedkłada projekt uchwały w sprawie likwidacji strefy ograniczonego postoju w Łomży” - czytamy w opublikowanym dziś projekcie uchwały Rady Miasta. Wiceprezydent Andrzej Garlicki, bo to on podpisał wniosek, przypomina, że na wniosek „grupy przedsiębiorców prowadzących w rejonie strefy płatnego parkowania placówki handlowe, usługowe gastronomiczne w 2016 roku ustalono zerową stawkę za postój wszystkich pojazdów parkujących z Strefie Ograniczonego Postoju w Łomży”. Zerową stawkę systematycznie przedłużano i obecnie obowiązuje do końca bieżącego roku. 

Za droga strefa?
„Przywrócenie funkcji Strefy Ograniczonego Postoju wiązałoby się z koniecznością wymiany automatów parkingowych” - pisze prezydent w uzasadnieniu. Urządzenia te zostały wyprodukowane 20 lat temu i „technologicznie nie obsługują obecnych standardów”, a ich modernizacja w ocenie prezydenta jest niezasadna.

Dodatkowo wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku (sygn. akt II SA/Bk 438/20), w którym sąd 8 października 2020 roku stwierdził nieważność niektórych zapisów, należałoby dostosować przepisy do orzeczenia. 

W związku z tym Prezydent wnioskuje do Rady Miasta o likwidację strefy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę