Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 stycznia 2021 napisz DONOS@

Idą mrozy, tej nocy nawet -13°C

Tej nocy temperatura po raz pierwszy tej zimy spadnie poniżej - 10°C. Idzie syberyjski układ, który na kilka dni przyniesie mróz. W poniedziałek rano temperatura w okolicach Łomży może spaść do – 26°C.

Od dawna zapowiadany syberyjski wyż dociera do Polski. Już tej nocy temperatura spadnie poniżej -10 °C. Jutro w dzień należy oczekiwać mrozu prawie -10 °C. Najmroźniejsza fala nadejdzie w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy temperatura spadnie poniżej – 20°C. W niedzielę rano, jak wynika z prognozy serwisu windy.com, temperatura może osiągnąć -25°C , a w poniedziałek rano -26°C. Niedziela zapowiada się mroźna, z temperaturą -17°C  w najcieplejszym momencie dnia. Szczyt mrozu przypadnie na poniedziałek, który także będzie mroźny. W nocy z poniedziałku na wtorek mimo że mróz będzie trzymał (-18°C), zacznie się cofać na wschód. Pod wieczór we wtorek w Łomży może być nawet 0°C. 

W sytuacji nadciągających mrozów policjanci przypominają, że  to wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W ramach wspólnych patroli z funkcjonariuszami innych służb, sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Mundurowi kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Codziennie pomagają osobom, które są w potrzebie. 

Apelują, by nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy – piszą policjanci -  także o samotnych sąsiadach i znajomych. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

 

Naciśnij PLAY, aby zobaczyć jak zacznie się zmieniać temperatura w ciągu najbliższych dni

 

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

 

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę