Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 stycznia 2021 napisz DONOS@

Bezpieczny pieszy, widoczny pieszy

Główne zdjęcie
Fot. KMP Łomża

We środę „mundurowi z łomżyńskiej drogówki sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych”- informuje KMP w Łomży. Co widzieli?

„Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, jak również przechodzenie na czerwonym świetle” - wyjaśniają policjanci. Z kolei do błędów kierowców zaliczają wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.

Wczoraj łomżyńscy policjanci ujawnili 16 wykroczeń. Kierowcy dopuścili się 3, a piesi 13. Głównym powodem interwencji było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze. Pieszym przypominają o konieczności noszenia odblasków.

Źródło: KMP Łomża


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę