Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zatrzymani z narkotykami i amunicją typu Mauser

Główne zdjęcie
fot. KMP w Łomży

Policjanci „patrolówki” zatrzymali dwóch 26-latków, u których podczas kontroli znaleźli narkotyki i amunicję. Następnego dnia zatrzymany został również sprzedający narkotyki. Wszyscy usłyszeli zarzuty karne.

Mundurowi z łomżyńskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej audi – informuje KMP w Łomży. Policjanci podejrzewali, że w pojeździe mogą być środki odurzające. Okazało się, że 26-letni kierowca za paskiem spodni ukrył ponad 20 gramów białego proszku i blisko 11 gramów suszu roślinnego. Natomiast jego pasażer miał blisko 1,5 grama suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina i marihuana. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania samochodu mundurowi ujawnili poza tym trzy sztuki amunicji typu Mauser, kaliber 7,92x57 oraz o kalibrze 7,62x54. 26-latkowie usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, a kierowca dodatkowo zarzut udzielania narkotyków i posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Od kierującego została także pobrana krew do badania na zawartość środków odurzających w organizmie. Następnego dnia, w związku z tą sprawą w ręce łomżyńskich kryminalnych wpadł kolejny 26-latek, który usłyszał zarzut udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności, natomiast za udzielania do lat 8. Za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia Kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Łomża


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę