Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Prezydent Chrzanowski w izolacji domowej

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (lat 36) jest zakażony koronawirusem i pozostaje w izolacji domowej - potwierdza krótko inspektor Łukasz Czech z ratusza informację, która lotem błyskawicy obiegła Urząd Miejski oraz Radę Miasta Łomża. W poniedziałek prezydent nie przyszedł do pracy.

Jak podaje rzecznik praw pacjenta, izolacja to "odosobnienie osób z dodatnim wynikiem testu. Na izolację kieruje lekarz rodzinny (POZ)". Jeśli zakażenie przechodzi bezobjawowo i lekarz rodzinny nie zdecyduje o przedłużeniu izolacji, "koniec izolacji nastąpi po 10 dniach od daty uzyskania pierwszego dodatniego wyniku testu. Jeśli wystąpiły objawy infekcji, izolacja powinna zakończyć się po 3 dniach bez gorączki oraz bez objawów infekcji ze strony układu oddechowego, ale nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów".

Z tego by wynikało - domyślamy się, bo o chorobie i nieobecności najważniejszego urzędnika w mieście nie ma informacji na stronie oficjalnej ratusza - że prezydenta Chrzanowskiego może nie być w pracy tydzień, a nawet dwa tygodnie - czyli przynajmniej do 18. stycznia 2021.
- Magistrat funkcjonuje normalnie - zapewnia inspektor Łukasz Czech. Pod nagłą nieobecność prezydenta obaj wiceprezydenci Łomży: Andrzej Garlicki  i Andrzej Stypułkowski są zdrowi i urzędują w pracy. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę