Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Próba oszustwa na 200 000 zł

Dwóch obywateli Litwy chciało odebrać, z jednej z łomżyńskich firm, nie swój towar. Dzięki czujności właściciela uniknął on straty około 200 000 zł.

W poniedziałek, około 10, dwóch obywateli Litwy przyjechało po odbiór towaru do magazynu jednej z łomżyńskich firm handlowych. Poruszali się samochodem ciężarowym wraz z naczepą. Okazało się, że mężczyźni podszywając się pod inną firmę chcieli odebrać towar. Właściciel firmy zauważył jednak nieprawidłowo wypełnione dokumenty, a także źle zamontowane tablice rejestracyjne w pojeździe. Wzbudziło to jego podejrzenia i natychmiast wezwał łomżyńskich policjantów. Po przyjechaniu na miejsce mundurowi ustalili, że tablice są kradzione, a mężczyźni próbowali dokonać oszustwa. Okazali się nimi 26 i 33-letni obywatele Litwy. Mężczyźni natychmiast trafili do policyjnego aresztu. Łączna wartość strat wynosiłaby niemal dwieście tysięcy złotych.
Dzień później, mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa, za co Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież tablic rejestracyjnych oraz za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Żródło: KMP Łomża  

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę