Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Bestia ze wschodu” nadciągnie nad Polskę?

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Czeski meteorolog z Uniwersytetu Karola w Pradze dr. Marek Kuczera zapowiedział na weekend 16 stycznia silne ochłodzenie w całej Europie. Układ syberyjski, przynoszący bardzo zimne powietrze nazwany został po raz pierwszy w 2018 roku „bestią ze wschodu”.

Jak podaje portal wp.pl cytując meteorologa, ma to być jeden z najsilniejszych podmuchów zimna na północnej półkuli od 2000 roku. Jego zdaniem temperatura w Polsce może spaść nawet do -30°C, a na południu kraju może spaść do 40cm śniegu. Takie extrema miałyby przyjść około 16 stycznia. 

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski dla tvp.info powiedział, że w najbliższych dniach nad Polskę nadciągnie ochłodzenie, ale tygodniowe i dwutygodniowe prognozy nie pokazują takiej skali. - Po weekendzie (najbliższym) model GFS pokazuje napływ niższych wartości, ale to nie są te wartości -30 °C - mówił. Zapowiedział, że zima dotknie cały kraj i zostanie na dłużej. 

Już od najbliższego czwartku, tj. 7 stycznia będzie spadać temperatura i pojawią się opady śniegu. W niedzielę temperatura może spaść do około -5°C.

Dr inż. Marta Gruszczyńska z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB w Onet.pl wyjaśnia, że w styczniu może pojawić się trochę zimy, ale "bestia ze wschodu" ma, według analiz IMGW, małe szanse na zaatakowanie nas w terminie podanym w publikacjach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę