Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Jałówki uciekły przez Biebrzę

Młode krowy, jałówki, wczoraj przeprawiły się przez Biebrzę i uciekły na łąki. Dziś strażacy przy pomocy łodzi, drona i sherpa szukali zwierząt.

We wsi Rutkowskie, w niedzielę, 8 cielaków uciekło gospodarzowi z podwórka. Przepłynęły rzekę Biebrzę i poszły na łąki w Biebrzańskim Parku Narodowym. Na początku chodziły po rozlewiskach niedaleko wioski. Gospodarz miał nadzieję, że na noc wrócą. Niestety, zwierzęta poczuły wolność i rano potrzebna była już straż pożarna.
Najpierw strażacy z OSP przeprawili się na drugą stronę rzeki, aby zagnać chodzące jałówki. Po tym jak zbliżali się, zwierzęta nabrały energii i uciekały coraz dalej, aż trudno było je odnaleźć. Dlatego do poszukiwań zaangażowano drona i sherpa, czyli pojazd, który radzi sobie w każdych warunkach drogowych z OSP Nowy Cydzyn. Ostatecznie zwierzęta wypatrzyli przez lornetki strażacy z punktu widokowego w Burzynie. Następnie na miejsce naprowadzono drona i sherpa, aby jałówki zapędzić do tymczasowej zagrody, z której już bez biegania po rozlewiskach Biebrzy, uda się przetransportować bydlęta do właściciela. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Prom i rozlewiska Biebrzy we wsi Rutkowskie

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę