Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Piwo kozicowe najlepsze w konkursie „Zasmakuj w Łomży”

Główne zdjęcie
Prezydent Mariusz Chrzanowski i Alina Jankowska

Tradycyjne potrawy północnego Mazowsza, jedyne w swoim rodzaju pyzy, jabłkowe pampuchy czy piwo kozicowe znalazły się w konkursie "Zasmakuj w Łomży" organizowanym przez Miasto Łomża we współpracy z Gminą Nowogród i Gminą Piątnica.

Spośród 12 dań zgłoszonych do konkursu najlepsze okazało się piwo kozicowe przygotowane przez Kazimierza Jankowskiego z Miastkowa. Na podium znalazła się także Alina Jankowskiej, żona pana Kaziemierza  z "Niedzielnym plackiem" - wyśmienitą babką drożdżową oraz pampuchy z jabłkami Magdy Tyszki. Nagrodą główną był czek na 2000 złotych, za drugie miejsce prezydent wręczył czek na 1000 zł, a za trzecie 500-złotowy.

„Oceniając przepisy członkowie jury brali pod uwagę wierność tradycji zgłoszonych receptur oraz składniki, które zostały użyte do przygotowania potraw” - piszą organizatorzy.

- Placek przygotowałam według przepisu znajdującego się w mojej rodzinie od pokoleń. Jest on robiony na bazie mąki, drożdży, cukru, jajek oraz margaryny lub masła – opowiadała Alina Jankowska.

- Promując miasto Łomża i cały subregion łomżyński hasłem "Zasmakuj w Łomży" zachęcamy do życia w naszym regionie, do pozostania w nim młodych, aby tu mogli się rozwijać. Poprzez pryzmat różnych sfer życia pokazujemy kulturę, gospodarkę, sport ale i kuchnię. Już samo hasło "Zasmakuj w Łomży" kojarzy się jednoznacznie ze smakiem, kulinariami, co było inspiracją do organizacji konkursu. Pokazał on, że regionalna kuchnia ma bogatą tradycję, a naszym obowiązkiem jest gromadzenie nadesłanych przepisów, aby przekazać je następnym pokoleniom poprzez wydanie książki kucharskiej – mówił prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski.

Konkurs został zorganizowany po raz trzeci.  Ma na celu promocję regionalnego dziedzictwa kulinarnego podtrzymującego i rozpowszechniającego miejscowe produkty i tradycyjne potrawy.

240206081801.gif
Foto: Prezydent Mariusz Chrzanowski i Alina Jankowska
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę