Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Paczka wigilijnych potraw na stół

2000 paczek z potrawami wigilijnymi przygotowały służby miejskie, aby mimo pandemii „pozostawić namiastkę Świąt”. W godzinach od 10.00 do 13.00 każdy mógł przyjść i wziąć dla siebie i bliskich taką porcję.

- Paczka potraw na wigilijny stół zawiera pierogi, paszteciki, kapustę z grzybami, kluski z makiem, makowiec oraz cukierki czekoladowe – przybliża Karolina Krzykowska p.o. naczelnika Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji - To porcja dla jednej osoby - dodaje. 

- Jako niepełnosprawny przyszedłem tu i się cieszę – mówi ściskając paczkę w rękach utykający mężczyzna, który chwilę wcześniej odebrał dwie paczki, a dopytywany zdradza, że potrawy zje dopiero wieczorem, na wigilię ….

Autobusy MPK ustawiono w czterech miejscach miasta: na Placu Niepodległości, parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego), parkingu przy Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Księżnej Anny), oraz parkingu na przystanku przy ul. Wojska Polskiego / Studenckiej. W każdym po 500 paczek z potrawami, a do obsługi łomżyńscy harcerze i żołnierze z 18 ŁPL. W zależności od opadów deszczu, przed autobusem stoi stolik z białym obrusem, a na nim potrawy, aby odbierający wiedzieli co niosą do domu. 

Potrzebujący, przechodnie ukradkiem podchodzą do żołnierzy lub harcerzy, którzy z życzeniami wręczają zawiniątko, Gazetę prezydencką i kopertę. 

- Do każdej paczki dodajemy opłatek oraz kartkę z najserdeczniejszymi świątecznymi życzeniami  od Prezydenta – wyjaśniała Karolina Krzykowska. 

Porcja, którą odbierali mieszkańcy przygotowana była na jedną osobę. Nic nie stało na przeszkodzie, aby takich porcji wziąć więcej. Aby się nie zmarnowało, te które zostaną w autobusach, dziś jeszcze zostaną dostarczone do ośrodka Caritas w Tykocinie. 

Przygotowanie potraw kosztowało 23,5 tys. Właściwie to koszt składników, bo same potrawy zostały przygotowane przez jednostki miejskie: bursy szkolne nr: 1, 2, 3, Wetę oraz Budowlankę.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę