Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 stycznia 2021 napisz DONOS@

Rolnicy protestują w Warszawie

Główne zdjęcie
Fot. AgroUnia

Rolnicy spod znaku AgroUnii protestowali w Warszawie. Ciągnikami zablokowali skrzyżowanie Płockiej i Kasprzaka i wysypali kapustę na jezdnię. Wśród protestujących są rolnicy z okolic Łomży.

Około 5:00 rano rolnicy, jak donoszą media, kilkunastoma traktorami zablokowali skrzyżowanie Płockiej i Kasprzaka. Na udostępnionym nagraniu widać, jak rozsypywana jest kapusta. Widać także policjantów, próbujących opanować sytuację. 

O 7:30 rolnicy z AgroUnii piszą, że „ Jak mówiliśmy tak zrobiliśmy. Przyjechaliśmy i nadal jesteśmy traktorami na ulicach Warszawy”. Wśród protestujących są przedstawiciele rolników z okolic Łomży. 

Rolnicy narzekają na pogarszającą się sytuację finansową gospodarstw. Postulują, aby znalazły się  dopłaty dla rolników i producentów, którzy produkują po cenach skupu poniżej progu opłacalności , a także zapewnienie polskiej żywności priorytetu w sprzedaży w sklepach. „PIS jest jeszcze bardziej skuteczny w dręczeniu rolników niż Platforma razem z PSLem” – mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

W proteście, wg organizatorów, brało udział około 60 traktorów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę