Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 stycznia 2021 napisz DONOS@

Łomża nie zgaśnie

Główne zdjęcie
Stary Rynek, zdjęcie ilustracyjne

O godz. 17:00 ponad 50 polskich miast zgaśnie w proteście przeciwko zapowiadanemu zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej oraz pozbawiania jednostek samorządu terytorialnego części udziałów we wpływach z tytułu PIT i CIT.

Symboliczne wyłączenie na godzinę świateł ma ostrzec rząd, że odbieranie samorządom środków, doprowadzić może do konieczności wyłączenia świateł. 

- Rząd systematycznie odbiera środki wspólnotom lokalnym, środki na edukację, pomoc społeczną, na zdrowie, sprzątanie miasta, a także na oświetlenie. Do tego dochodzi także najnowszy pomysł wetowania budżetu unijnego, z którego też korzystają polskie samorządy – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. 

Samorządy alarmują, że w razie polskiego weta, nasz kraj może zostać pozbawiony ogromnych środków unijnych przeznaczonych na odbudowę po pandemii COVID-19, a także na rozwój – pisze na swojej stronie Związek Miast Polskich.

Do akcji w regionie przyłącza się Białystok, natomiast „w Łomży światła nie będą gaszone” - przekazuje Biuro Prasowe Ratusza.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę