Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Pozycjonowanie SEO - lepsza widoczność w internecie

W dzisiejszych czasach najważniejszym polem zdobywania klientów i docierania do nich z komunikacją jest internet. Właśnie dlatego trudno wyobrazić sobie sprawne prowadzenie biznesu bez dobrze działającej strony internetowej oraz stałej obecności w social mediach. Aby jednak nasza witryna miała szansę dopierać do jak największej liczby potencjalnych klientów, musi być dobrze widoczna w wyszukiwarkach internetowych. Ponieważ w obecnych czasach ponad dziewięćdziesiąt pięć procent rynku należy do Google, to właśnie na tę przeglądarkę kładziony jest największy nacisk i to jej wymagania uwzględniane są przede wszystkim podczas działań SEO.

Pozycjonowanie SEO - na czym polega?

Na czym takie działania polegają? Jest to przede wszystkim zbiorcze określenie wszystkich czynności, które wykonywane są w celu zwiększenia widoczności witryny w przeglądarce. Niezależnie od tego czy prowadzisz sklep internetowy, bloga, czy stronę firmową - aby móc docierać do jak największej liczby czytelników, musisz być dobrze widoczny w wyszukiwarkach. Badania wykazały, że osoby poszukujące w internecie określonych usług czy informacji podejmują decyzję o stronie, którą wybiorą w ciągu pierwszych kilku sekund po wpisaniu zapytania. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby pojawiać się na samej górze pierwszej strony.

Profesjonalne działania SEO dają efekty warto jednak zaznaczyć, że nie jest to proces szybki. Na finanse efekty można czekać nawet kwartał, a w warunkach dużych miast około pół roku.

Optymalizacja stron pod kątem SEO - dlaczego warto?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy inwestycja w profesjonalne pozycjonowanie strony internetowej to dobra decyzja. Optymalizacja strony przez wiele osób wciąż traktowana jest jako zadanie, które można - praktycznie żadnym wysiłkiem - zrobić samodzielnie. Niestety, rzeczywistość często weryfikuje te wyobrażenia. Odpowiadając na pytanie, czy warto korzystać z usług profesjonalnej firmy należy przede wszystkim poruszyć dwie kwestie: tego jak duże znaczenie ma poprawnie zoptymalizowana strona internetowa oraz tego co może się stać, jeżeli działania, które podejmujemy będą nieprofesjonalne czy pobieżne.

Jak już zostało powiedziane - dobra witryna to klucz do sprawnej komunikacji z klientem. Bez dobrze zoptymalizowanej strony internetowej możemy mieć pewność, że klienci, którzy poszukują usług analogicznych do naszych, będą wybierali konkurencję, ponieważ to właśnie ona będzie odpowiadała na ich wyniki wyszukiwania. Jest to szczególnie istotne dla firm działających w dużych miastach, gdzie konkurencja jest naprawdę spora. Jeżeli więc prowadzisz biznes w takim mieście jak Warszawa, Poznań czy Kraków, współpraca ze specjalistami od SEO jest jak najbardziej wskazana.

Zaniechanie profesjonalnych działań związanych z optymalizacją witryn internetowych grozi brakiem ruchu na stronie. Jeszcze większym ryzykiem jest próba wykonywania tych działań na własną rękę. Prowadzi ono do bardzo wielu pułapek, przy których brak ruchu na stronie jest wydaje się banalnym problemem. Nieprofesjonalna optymalizacja i błędne działania mogą nawet doprowadzić do tego, że Google nałoży na naszą stronę ograniczenia, które poskutkują obniżeniem w wynikach wyszukiwarki. W najgorszym wypadku na naszą stronę może zostać nałożony filtr, co poskutkuje tym, że zostanie ona całkowicie usunięta z wyszukiwarki. Tylko specjalista od SEO dokładnie przeanalizuje mocne i słabe strony naszej witryny oraz będzie potrafił skomponować długofalową i kompleksową taktykę SEO.

Rodzaje działań SEO

Przeprowadzone badania wskazują na to, że ponad połowa odwiedzających różnorodne strony internetowe trafia na nie w wyniku haseł wpisywanych w przeglądarkę. Właśnie dlatego działania SEO są niezbędne do odpowiedniego wypozycjonowania strony internetowej. Głównym celem ich wykonywania jest zwiększenie widoczności firmy lub sklepu w wyszukiwarkach.

Podczas przygotowywania strategii pozycjonowania stron internetowych należy wziąć pod uwagę wszystkie aktualnie obowiązujące wymogi algorytmów wyszukiwarki Google. Jakie dokładnie działania wchodzą w skład tej strategii? Jedną z najważniejszych kwestii jest wypełnienie strony odpowiednią treścią. Content, który umieszczamy w naszej witrynie powinien być nie tylko merytoryczny, ale także poprawny pod względem językowym, atrakcyjny wizualnie i przyciągający klienta. Niezwykle istotną kwestią są frazy i słowa kluczowe, które mają odpowiadać zapytaniom potencjalnych klientów, wpisywanym w Google. Wszystkie działania, o których mowa mieszczą się w dwóch grupach: SEO on-site oraz SEO off-site.

SEO on-site - na czym to polega?

System działań SEO on-site to w skrócie wszystkie te działania, których możemy dokonać bezpośrednio na naszej witrynie internetowej. W praktyce mowa przede wszystkim o treści, jaka znajduje się na stronie oraz o jej wizualnym wyglądzie, który umożliwia łatwe poruszanie się po stronie. Warto zapewnić bardzo przejrzysty i atrakcyjny format strony. Treść powinna być merytoryczna i wypełniona właściwie dobranymi i dobrze rozmieszczonymi frazami kluczowymi i pobocznymi. Algorytmy wyszukiwarki Google "lubią teksty", które są ciekawe, merytoryczny i poprawne gramatycznie. Czasy, kiedy "upychanie" fraz w tekście na ilość dawno minęły, a umieszczanie na stronie wtórnych i niepoprawnych tekstów, może skończyć się karą od Google. Proces pozycjonowania strony internetowej warto rozpocząć już w momencie jej stawiania, jednak nawet już działającą witrynę można przyporządkować i sprawić, że będzie ona bardziej zoptymalizowana pod kątem SEO.

SEO off-site- na czym to polega?

Oferowane usługi SEO off-site to wszystkie te działania, które służą pozycjonowaniu, a odbywają się poza naszą witryną. Jednym z najważniejszych tego typu działań jest tak zwany ink building. Chodzi w tym o to, aby do naszej strony prowadziły odnośniki z innych witryn - for internetowych, stron czy blogów. Bardzo ważne jest to, aby linkujące do nas strony były wysoko cenione i miały bardzo dobrą reputację. Warto bardzo na to uważać, ponieważ w przeciwnym wypadku - jeżei będą odsyłały do nas strony o wątpliwej reputacji możemy spodziewać się bardzo dotkliwych kar od Google. W "oczach" algorytmów świadczy to bowiem o tym, że nasza witryna nie jest godna zaufania, a co za tym idzie nie warto pokazywać jej wysoko w wyszukiwarkach? Co jeszcze wchodzi w skład działań SEO off-site? Nie warto zaniedbywać także obecności na portalach społecznościowych. Przydatne są artykuły sponsorowane, a nawet notatki prasowe.

Audyt SEO - na czym polega?

Jednym z najważniejszych, a także pierwszych w kolejności elementów strategii jest audyt SEO. Co to jest i na czym polega? Pod tym terminem znajdziemy czynności analityczne, których zadaniem jest jak najskuteczniejsze zoptymalizowanie witryny internetowej. Cała strona zostaje przeanalizowana w celu odnalezienia jej mocnych i słanych stron oraz wyeliminowania ewentualnych błędów. To właśnie na podstawie wniosków z audytu tworzy się kompleksową i długofalową strategię SEO dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta.

Najważniejszych elementem audytu SEO jest rzetelna analiza całej strony internetowej pod kątem technicznym. Dzięki temu można sprawić, że strona stanie się jak najbardziej przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i robotów Googla, które zajmują się indeksowaniem stron w wyszukiwarkach. Bardzo ważnym elementem jest analiza słów kluczowych i fraz kluczowych oraz odpowiednie zoptymalizowanie treści. Najważniejsze elementy audytu SEO, których możemy się spodziewać podczas współpracy z profesjonalną agencją, to między innymi:

  • wykorzystywanie danych strukturalnych
  • profilowanie wychodzących linków
  • analiza kodu źródłowego
  • analiza nagłówków
  • meta dane

Klient otrzymuje wyniki audytu najczęściej w postaci pliku elektronicznego, zwykle w formacie PDF. Liczy się to, aby wszystkie uwagi i sugestie zmian były podane jak najbardziej klarownie i prosto. Tylko w taki sposób właściciel strony oraz jego ekipa techniczna będą mogli wdrążyć wszystkie sugerowane zmiany w jak najszybszym czasie. Pozwala to przynieść bardzo istotne zmiany, które będą skuteczne a także znacznie ograniczą dalsze środki, które w następnej kolejności trzeba by było wydać na pozostałe działania SEO.

Pozycjonowanie lokalne w największych miastach

Wiemy już, że pozycjonowanie stron internetowych pod kątem SEO jest narzędziem niezwykle potrzebnym wszystkim przedsiębiorcom, którzy obecni są w sieci. Warto jednak zaznaczyć, że im większa lokalna konkurencja, tym większe wysiłki potrzebne są w celu pojawiania się wysoko w wyszukiwarkach Google. Właśnie dlatego warto zadbać o współpracę z profesjonalną agencją SEO, która zapewni nam nie tylko dobry i bardzo szczegółowy audyt, ale także dopasuje strategię do wszystkich indywidualnych potrzeb.

Nasza firma świadczy usługi na terenie miast takich jak Warszawa, Poznań i Kraków. W tak dużych metropoliach konkurencja kwitnie, dlatego dobre indeksowanie naszej strony w wyszukiwarkach jest niezbędne do skutecznego pozyskiwania nowych klientów.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę