Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Cenne wskazówki w wypadku śmierci za granicą - rozmowa z właścicielem firmy Anielski Orszak

-Bardzo często słyszę o ogromnych kwotach potrafiących przekroczyć nawet 20 000 zł za realizację przewozu zwłok lub prochów z Brukseli. Rodziny wcale nie muszą pogrążać się finansowo w celu przewozu szczątków do Polski. - mówi Kamil Kuźma z Białegostoku. - Zarówno ja, jak i cała moja załoga chętnie służymy pomocą i dobrą radą, to nic nie kosztuje.

Transport zwłok z Belgii do Polski

-Moja firma od początku jej założenia oferuje usługi związane z zagadnieniem jakim jest transport zwłok z Belgii do Polski. – mówi założyciel firmy Anielski Orszak zajmującej się transportem zwłok z zagranicy. – Jesteśmy średnio kilka razy w miesiącu w konsulacie RP w Brukseli, gdzie dokonujemy ostatnich formalności w związku z przewozem zwłok z Belgii do Polski.

Zdjęcie 2.jpeg

Koszt sprowadzenia zwłok z Belgii

- Cena zależy od naprawdę wielu czynników na ogół waha się w przedziale 7000-10000 zł. W zależności czy jest to transport zwłok z Brukseli czy z innego miasta. – mówi. – W szpitalach na terenie Brukseli rzadko spotykamy się z opłatami za kostnicę, natomiast w mniejszych miejscowościach, często odbieramy zmarłych z domów pogrzebowych, które naliczają sobie opłaty za chłodnie, odbiór ciała, czy dezynfekcję. Często zakłady pogrzebowe w Belgii doliczają dodatkowe opłaty za organizację dokumentów wchodząc tym samym w nasz kompetencje i niejednokrotnie musimy ponownie wykonywać tę samą czynność z uwagi na błędy w aktach zgonu czy zezwoleniach na transport zwłok lub prochów do Polski.-Swoje usługi świadczymy również większym i mniejszym domom pogrzebowym na terenie całej Polski. Najczęściej są to nasi stali klienci, z którymi współpracujemy od wielu lat. – dodaje. – Z uwagi na ilość transportów wykonywanych dla poszczególnych zakładów pogrzebowych możemy zapewnić im duże oszczędności czasu i pieniędzy. Często zdarza się, że korzystając z naszej usługi dom pogrzebowy organizuje przewóz zwłok taniej, niż miałby to wykonać samodzielnie.

Zdjęcie 3.jpg

Koszt kremacji zwłok w Belgii

-Osobiście odradzam osobistej organizacji kremacji w Belgii, ponieważ sam koszt kremacji to 300-1000 euro, natomiast dodatkowo zostanie doliczony transport zwłok do krematorium, koszt trumny kremacyjnej, koszt urny oraz organizacji dokumentów co łącznie z pewnością przekroczy 1400-2000 euro. Z tego miejsca zachęcam do kontaktu z naszą firmą, bądź inną zajmującą się transportem zwłok z Polski, pozwoli to Państwu zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy, która będzie i tak potrzebna na ceremonię pogrzebową na terenie Polski. – informuje Kamil. – Zawsze chętnie służę fachową poradą, aby nasi rodacy nie pogrążali się finansowo w tych trudnych chwilach.

Zdjęcie 4.jpeg

Dom Pogrzebowy w Belgii w Brukseli

- W każdym miesiącu jeden z naszych karawanów jest na terenie Belgii. Kierowcy żartują, że jest to nasz mobilny polski dom pogrzebowy w Belgii w Brukseli. - dodaje. – Każdego roku dzwoni do nas coraz więcej rodzin oraz domów pogrzebowych prosząc o pomoc w organizacji transportu zwłok bądź prochów z Belgii do Polski. Dziękujemy za zaufanie, które motywuje nas do dalszej ciężkiej pracy. Z tego miejsca zachęcam Polaków do kontaktu z nami, ja oraz moja załoga chętnie podzielimy się swoją wiedzą, aby pomóc rodakom w tych trudnych chwilach.

tekst płatny

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę