Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 01 grudnia 2020 napisz DONOS@

Policja w Łomży uzupełnia stan kadrowy

Troje adeptów - kobieta i dwaj mężczyźni z: Łomży, Wizny i Grabowa - wzmocniło szeregi Policji w Łomży. W piątkowe, słoneczne i mrozkowate południe ślubowanie słowami roty i na sztandar przyjął od nich komendant miejski inspektor Krzysztof Woźniewski. W roku epidemii wcześniej kadra stróżów prawa powiększyła się o pięciu adeptów i policjanta z Zambrowa, który przeniósł się do Łomży. - W łomżyńskiej Policji wakatów nie ma - twierdzi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Uroczystość ślubowania w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego miała skromny charakter i była krótka, ze względu na stan epidemii koronawirusa. Trójka 20-kilkuletnich adeptów wybierze się na patrolowanie ulic dopiero po kilkumiesięcznym przeszkoleniu w którejś z czterech szkół policyjnych: Szczytno, Legionowo, Słupsk lub Katowice. Na razie nie wiadomo, gdzie i kiedy wzbogacą wiedzę z przepisów prawa i procedur postępowania, jak pomóc staruszce, poskromić złe emocje napastnika czy rozładować konflikty w nieznanej, obcej rodzinie. Na funkcjonowanie szkół - również tych dla mundurowych - wpłynęły śmiercionośne zarazki, więc nowych zwrotów akcji można się jeszcze spodziewać, zależnie od kierunków, skali i tempa rozwoju sytuacji epidemicznej.

300 etatów dla stróżów prawa
- Po zakończeniu szkoleń adepci będą jako posterunkowi wspierać w codziennej służbie bardziej doświadczonych funkcjonariuszy - zapowiada bieg antycypowanych wydarzeń z życia ślubującej Trójki Urszula Brulińska. Aktualnie - w jej przekonaniu - stan kadrowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży jest wystarczający i nie odczuwa się aż takich braków personelu, jak dobiegają sygnały z innych miast w Polsce. KMP Łomża ma obsadzonych 221 etatów mundurowych oraz 79 dla osób, pracujących cywilnie. Prócz centrali KMP i przy ul. Partyzantów, funkcjonują posterunki policyjne w miastach gminnych: Nowogród, Jedwabne, Wizna, Piątnica i Śniadowo. Ponadto działają punkty przyjęć w urzędach gmin: Zbójna, Przytuły i Miastkowo. Mieszkańcy miasta Łomża również mają punkty przyjęć bliżej domu: Sadowa 8, Kazańska 1, Wyszyńskiego 8, Marii Skłodowskiej-Curie 1.
Za kilka miesięcy w którymś z ośrodków pomocy w zagrożeniu mogą zjawić się ślubujący z Trójki.

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę