Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Oszukali kobietę na prawie 100 tys. zł.

63-latka, aby pomóc rzekomej „wnuczce” przekazała oszustom 74 tys. zł i 4 tys. euro. Tak straciła oszczędności życia.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek  i przestrzegają przed oszustami. Wczoraj, na terenie powiatu łomżyńskiego – informują policjanci z łomżyńskiej komendy - około 12. zadzwoniła młoda kobieta. Oszustka, podając się za wnuczkę rozmówczyni powiedziała, że miała wypadek drogowy i potrzebuje pilnie pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. 63-latka zaniepokojona całą sytuacją, przekazała pieniądze mężczyźnie, który przyszedł pod jej dom. Kobieta ogółem straciła 74 tysiące złotych i 4 tysiące euro. 

To nie jedyna próba oszustwa na tzw. „wnuczka”. Urszula Brulińska z KMP w Łomży informowała wczoraj, na szczęście o nieudanej próbie wyłudzenia pieniędzy na wypadek członka rodziny i pilnych pieniędzy. Tym razem osoba, która odebrała telefon powiadomiła policję.

Policjanci apelują o rozsądek i uświadamianie starszym ludziom na czym polega to oszustwo, aby uodpornić na takie telefony.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę