Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 listopada 2020 napisz DONOS@

W Łomży jeżdżą auta z dużym przebiegiem

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne, pl. Niepodległości

Samochody poruszające się po drogach Łomży mają na liczniku średnio 199 tys. km. Z takim wynikiem miasto zajęło 68. miejsce w zestawieniu przygotowanym przez rankomat.pl. Mimo wysokiego przeciętnego przebiegu swoich pojazdów łomżanie płacą za ubezpieczenie OC mniej niż wynosi średnia krajowa czy wojewódzka - informuje w notce prasowej porównywarka.

Przebieg pojazdu wpływa na zużycie jego podzespołów. Więcej kilometrów na liczniku to często większa szansa na awarię, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla kierujących. Liczba przejechanych kilometrów jest także jednym z czynników, które wpływają na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dlatego eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Łomża zajęła na niej 68. miejsce. 

Łomża w drugiej połowie zestawienia
Na liczniku przeciętnego samochodu należącego do mieszkańca Łomży widnieje liczba 199 tysięcy. Jest to jeden z gorszych wyników wśród miast uwzględnionych w zestawieniu, w rezultacie czego Łomża znalazła się dopiero na 68. miejscu listy. Na tle województwa podlaskiego to średni wynik – niżej uplasowały się Suwałki (82. miejsce), z kolei wyżej Białystok (28. miejsce)

Dla porównania miasta na podium to Warszawa, Kraków i Poznań. Z deklaracji kierowców wynika, że średni przebieg dla aut z tych miast wynosi 158 tys., 161 tys. i 166 tys. kilometrów. Różnica w przebiegu między pierwszym a ostatnim miejscem na liście rankomat.pl wynosi 58 tys. km. Jest to dystans, który można wyjeździć w ciągu kilku lat.

Podlaskie daleko w zestawieniu
Województwo podlaskie zajęło miejsce w drugiej połowie zestawienia przygotowanego dla województw. Właściciele pojazdów zamieszkujący to województwo deklarowali przebieg samochodu na poziomie średnio 199 tys. km. To wynik gorszy od pojazdów choćby z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego – odpowiednio o 1 i 2 tys. km.

Najlepiej w zestawieniu rankomat.pl wypada Małopolska. Przeciętne auto z województwa małopolskiego przejechało do tej pory 177 tys. km. W województwie mazowieckim ta wartość jest większa o 4 tys. km, a w śląskim i wielkopolskim o 6 tys. km. Największy średni przebieg swoich samochodów deklarują kierowcy z województw lubuskiego (206 tys. km), lubelskiego (207 tys. km) i warmińsko-mazurskiego (210 tys. km). To jednocześnie 3 województwa, w których średni przebieg auta przekracza 200 tys. km.

Z obserwacji Tadeusza Sendrowskiego, mechanika z łomżyńskiej firmy LASVEGAS wynika, że jeździmy samochodami z przebiegiem powyżej 300 000 km. Dla przykładu wylicza przebiegi dzisiejszych samochodów stojących w warsztacie: 480 tys, 289 tys czy 310 tys. Audi A4 z 2016 roku, w którym ma być wymieniony rozrząd, ma już 276 tys. przebiegu. 

Ile trzeba zapłacić za OC w Łomży?
Przebieg samochodu jest jednym z wielu czynników, które mają wpływ na wysokości składki ubezpieczenia OC. Mimo że pojazdy zarejestrowane w Łomży pokonały średnio 199 tys. km, to w III kwartale bieżącego roku łomżanie za OC płacili przeciętnie 637 zł. To mniej od średniej stawki dla całego kraju (678 zł) i średniej wojewódzkiej (663 zł). Na tle województwa podlaskiego to bardzo dobry wynik – więcej płacili zarówno suwałczanie (646 zł), jak i białostoczanie (761 zł).

Pozostałe wyniki prezentują się następująco:

rankomat.JPG

200829104429.jpg
Foto: Zdjęcie ilustracyjne, pl. Niepodległości
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę