Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Tusk i nauczyciele w Łomży

Główne zdjęcie
Donald Tusk przemawia do zgromadzonych, w tle Prezydent Jerzy Brzeziński

Nietypowy przebieg miały miejskie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Choć w czwartkowy wieczór w Łomży świętowali nauczyciele bohaterem spotkania był Donad Tusk wicemarszałek Sejmu, a przede wszystkim kandydat na Prezydenta RP. Choć działacze łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej twierdzili, że nie było to spotkanie wyborcze kilkakrotnie próbowali wzniecić owacje wołając Donald Tusk, Donad Tusk, Donald Tusk... nauczyciele jednak ani razu ich nie podchwycili.

Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej tutejszej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jest ona w stanie pomieścić ponad pół tysiąca osób i była niemal w komplecie wypełniona nie tylko przez nauczycieli, ale i działaczy wszystkich pięciu łomżyńskich kół Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk przyjechał z kilkuminutowym opóźnieniem i jak tylko znalazł się na sali rozpoczęła się akademia z okazji przypadającego w piątek Dnia Edukacji Narodowej. Na scenie wystąpili gimnazjaliści i licealiści z Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki. Chwilę później, w świetle jupiterów kamer telewizyjnych i przy błyskach fleszy aparatów fotograficznych na scenę wskoczył Donad Tusk zaproszony tu przez prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego.
Kandydat na Prezydenta Polski mówił, że i on jest nauczycielem, „choć w zawodzie nigdy – za wyjątkiem stażu – nie uczył”. Podkreślał, że zna jednak dobrze życie nauczycieli, bo jego siostra jest nauczycielką, a teściowa bierze nauczycielską emeryturę. Donald Tusk mówił, że „wiedza jest głównym orężem Polski we współczesnym świecie”. Nawiązując do występu uczniów powiedział też, że „czuje sie trochę jak uczeń wezwany na środek sali, który musi pokazać co potrafi”. Zwracają się zaś bezpośrednio do nauczycieli powiedział aby „wymagali uczciwej gwarancji bezpieczeństwa”. - „Macie prawo oczekiwać gwarancji bezpieczeństwa, w tym gwarancji materialnych do wykonywania tego zawodu” - mówił Tusk. Lider przedwyborczych sondaży na zakończenie powiedział także: „chciał był, abyście za kilka lat powiedzieli: przyjechał, powiedział i nie kłamał”. Kilkuminutowe wystąpienie Tuska kilkakrotnie było przerywane owacjami podnoszonymi z pierwszych rzędów foteli. Tu tez skandowano Donad Tusk, Donald Tusk... ale większość obecnych na sali okrzyków nie podchwyciła.

Po wystąpieniu Donald Tusk otrzymał bukiet czerwonych róż, które przekazał jednej z nauczycielek, i grafikę przedstawiającą Łomżyńską Katedrę.
Chwilę później wyczytano nazwiska 25 łomżyńskich nauczycieli, których prezydent Łomży uhonorował specjalnymi nagrodami. Dyplomy wręczył im Donald Tusk, po czym opuścił salę i Łomżę.
210510110729.png
Foto: Donald Tusk przemawia do zgromadzonych, w tle Prezydent Jerzy Brzeziński
Foto: oczekiwanie
Foto: powitanie przed PUW w Łomży
Foto:
Foto: Marcin Sroczyński i Donald Tusk
Foto: Prezydenci?
Foto:
Foto: od lewej: Daniela Brzezińska, Donald Tusk, Barbara Kudrycka, Jerzy Brzeziński, Marcin Sroczyński
Foto: Donald Tusk
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Donald Tusk z kwiatami i grafiką przedstawiającą Katedrę Łomzyńską
Foto:
Foto: Życzenia
Foto: uśmiechy
Foto: i uściski
Foto:
Foto:
Foto: a nauczyciele stoją z boku ..
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: wyciągnięte ręce po autografy

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę