Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Podlaski oddział ARiMR pod lupą prokuratury

Prokuratura sprawdza, czy w podlaskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży dochodziło do nieprawidłowości. Miały one wyjść na jaw w wyniku prac Biura Kontroli Wewnętrznej Agencji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży Dorota Leszczyńska nie chciała podać szczegółów sprawy, a jedynie potwierdziła Polskiemu Radiu Białystok, że wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

 Do Prokuratury Rejonowej w Łomży wpłynęło zawiadomienie dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wskazanych pracowników tejże Agencji. Zawiadomienie dotyczy przekroczenia, bądź też niedopełnienia obowiązków służbowych w celu uzyskania korzyści majątkowych, bądź też osobistych - mówi Dorota Leszczyńska.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz Polskiego Radia Białystok - zawiadomienie dotyczy dwójki byłych już pracowników oddziału Agencji. Biuro Kontroli Wewnętrznej zainteresowało się sprawą po anonimowym zgłoszeniu, że pracownicy wypełniają za pieniądze wnioski o przyznanie dopłat. 

Przedstawiciele podlaskiego oddziału Agencji potwierdzają jedynie, że taki wniosek trafił do prokuratury, ale nie chcą udzielać szczegółowych informacji ze względu na toczące się postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/239770


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę