Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Łomży rozpoczął się proces sprawcy wypadku w Jakaci Dwornej

W wypadku w Jakaci Dwornej zginęły dwie młode osoby. W piątek (14.06) w Sądzie Rejonowym w Łomży rozpoczął się proces sprawcy tego zdarzenia.

Do wypadku doszło 10 miesięcy temu na drodze koło miejscowości Jakać Dworna. 23-letni wtedy kierowca Opla jechał najprawdopodobniej zbyt szybko i uderzył w jadący przed nim ciągnik rolniczy. W wyniku wypadku zginął 21-letni kierowca ciągnika i 34-letni pasażer samochodu osobowego. 

Później okazało się, że kierowca Opla miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 

Pierwsza rozprawa zakończyła się bardzo szybko. Zaraz po jej rozpoczęciu obrońca oskarżonego Adriana Ch. zgłosił wniosek, żeby mężczyznę poddać badaniom psychiatrycznym. Powiedział, że oskarżony, zaraz po wyjściu ze szpitala zaczął leczenie psychiatryczne. Sędzia Mariusz Dmochowski zarządził przerwę i kilkanaście minut później zgodził się z wnioskiem obrońcy.

 Sąd postanowił dopuścić dowód z opinii dwóch biegłych psychiatrów Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, z możliwością doboru psychologa, na okoliczność czy oskarżony w chwili popełnienia zarzuconego mu czynu, mógł rozpoznać jego znaczenie i pokierować swoim postępowaniem. A także jaki jest aktualny stan jego zdrowia psychicznego, w szczególności czy stan ten pozwala oskarżonemu na udział w postępowaniu i prowadzenie obrony w sposób samodzielny i rozsądny - mówił sędzia.

Oskarżony, Adrian Ch,. przebywa cały czas na wolności. Po wypadku sądy pierwszej i drugiej instancji nie zgodziły się na zastosowanie aresztu tymczasowego. Sędziny prowadzące sprawę uznały, że materiał dowodowy został zebrany, oskarżony przyznał się do winy i nie ma obawy matactwa.

Teraz sędzia odroczył rozprawę bezterminowo do czasu otrzymania opinii biegłych psychiatrów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę