Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarła kobieta potrącona na Rządowej

Główne zdjęcie
Potrącenie na rondzie Kościuszki

W szpitalu w Łomży zmarła potrącona wczoraj przy Rondzie Tadeusza Kościuszki 93-letnia kobieta. Mieszkanka Łomży przechodziła przez ul. Rządową. Ulica jest jeszcze remontowana i nie ma na niej wymalowanego przejścia dla pieszych. Pierwsze informacje wskazywały, że staruszka miała przechodzić przez ul. Rządową w miejscu, gdzie przed rozpoczęciem prac remontowych było wyznaczone przejście dla pieszych, ale zrobiła to kilka metrów obok, niemalże w miejscu połączenia Rządowej z Rondem Kościuszki.

Od poniedziałku, po kilku miesiącach prac ulicy Rządowej, na jej fragmencie od Ronda Kościuszki do skrzyżowania ulic Krótkiej z Krzywe Koło ponownie dopuszczony został ruch samochodowych. Wczorajszy poranny wypadek był pierwszym do jakiego doszło na nowej, ale jeszcze nie ukończonej drodze. Brakuje np. wierzchniej warstwy asfaltu, na której malowane są poziome oznakowania ruchu w tym przejścia dla pieszych.

Wjeżdżający na Rondo Kościuszki fiat dukato potrącił 93-letnią kobietę. Policja podawała, że  „najprawdopodobniej” kobieta wtargnęła pod jadący ul. Rządową samochód. Ranna została zabrana do szpitala. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarła. 

Z danych Komendy Miejskiej Policji w Łomży wynika, że w tym roku w Łomży i najbliższej okolicy doszło do czterech wypadków z udziałem pieszych. W trzech z nich piesi zginęli, a w jednym pieszy odniósł obrażenia.
Z ustaleń policjantów wynika, że w trzech wypadkach – 2 śmiertelnych i jednym z pieszym rannym – wina za spowodowanie wypadku była po stronie kierowców samochodów.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę