Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Skrywana RN MPWiK ujawniona

Główne zdjęcie
Bernadeta Krynicka

W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał byłą poseł Bernadetę Krynicką do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Ratusz długo skrywał tę informację. Teraz okazuje się, że była poseł PiS została zastępcą przewodniczącego RN. Jest nim mecenas Remigiusz Marek Fabiański, który przed laty był czołowym działaczem PO w Łomży.

Bernadeta Krynicka do Rady Nadzorczej MPWiK weszła w maju. Wówczas, w związku z upływem kadencji „starej” RN prezydent Chrzanowski, który jednoosobowo pełni funkcje właścicielskie wobec wszystkich miejskich spółek, powołał „nową” RN MPWiK. Jej skład długo był utrzymywany w tajemnicy. Ratusz po dwóch tygodniach zwlekania, w ubiegłym tygodniu, przyznał, że prezydent powołał byłą poseł do jej składu, ale nie chciał ujawnić nazwisk pozostałych członków Rady. Składu „nowej” RN nie było także w Biuletynie Informacji Publicznej miejskiej spółki, ani Urzędu Miejskiego. Dopiero wczoraj po południu, odpowiadając na kolejne pytania w tej sprawie, Łukasz Czech z ratusza podał, że „aktualny skład Rady Nadzorczej MPWiK dostępny już jest na stronach BIP spółki”. 
Okazuje się, że była poseł PiS Bernadeta Krynicka pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Nadzorczej MPWiK. Tym pozostał dotychczasowy przewodniczący Remigiusz Marek Fabiański. Funkcję objął latem 2016 roku. Kilkanaście lat temu mecenas Fabiański był przewodniczącym łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej, a w 2005 roku nawet jej kandydatem na Senatora RP. 

W skład aktualnej Rady Nadzorczej MPWiK wchodzą:
1. Remigiusz Marek Fabiański - Przewodniczący
2. Bernadeta Krynicka - Zastępca
3. Paweł Godlewski - Sekretarz
4. Piotr Kaczyński - Członek
5. Arkadiusz Jabłoński - Członek
6. Adam Wiński – Członek

Była poseł PiS Bernadeta Krynicka może zasiadać w Radach Nadzorczych spółek miejskich, a nawet Skarbu Państwa, bo na początku roku zdobyła dyplom Master of Business Administration. Studia MBA dla lokalnych VIP-ów zorganizowała Uczelnia Jańskiego w Łomży. Większość studentów otrzymała tzw. „bony edukacyjne” z ratusza, których wartość pokrywała niemal 90%  kosztów. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski skrywa listę osób, którym przyznano bony edukacyjne na sfinansowanie tych studiów. Dopiero w trakcie rozprawy przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku, przekazał nam ilu osobom przyznano takie bony. Do grudnia ubiegłego roku otrzymać je miało 85 osób. Wyrok dotyczący ujawnienia listy osób prezydent zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.  
Kilku absolwentów tych studiów już ostało powołanych przez Chrzanowskiego do Rad Nadzorczych miejskich spółek.

Zobacz:


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę