Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nie żyje Andrzej Strumiłło

Główne zdjęcie
Andrzej Strumiłło

Znany polski malarz i rzeźbiarz odszedł dziś w nocy (9.04) w suwalskim szpitalu w wieku 93 lat. Andrzej Strumiłło urodził się w Wilnie w 1927 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmował się szeroko pojętą sztuka współczesną.

Był m.in. profesor kontraktowy krakowskiej ASP, a także kierownikiem pracowni graficznej Sekretariatu Generalnego ONZ w Nowym Jorku. Był jednym z pomysłodawców powstania Wigierskiego Parku Narodowego. Od lat mieszkał w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie.  W 2002 roku został Honorowym Obywatelem Suwałk. W mieście od lat funkcjonuje galeria jego imienia. 

zobacz:


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę