Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Uroczystości pogrzebowe Ks. Bp. Stanisława Stefanka

W Katedrze Łomżyńskiej trwają uroczystości pogrzebowe ks. bp. Stanisława Stefanka. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczy Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Metropolita Poznański. - Dziękując za dobro jakiego doświadczyliśmy dzięki jego obecności na ziemi i przepraszając za popełnione przez niego grzechy - mówił na wstępie Mszy świętej arcybiskup Gądecki przypominać postać zmarłego biskupa i jego dzieła w Diecezji Łomżyńskiej.

W koncelebrze bierze udział kilkudziesięciu polskich biskupów, a w Katedrze są setki księży. Świątynia wypełniona jest wiernymi. W ostatniej drodze byłemu Biskupowi Łomżyńskiemu towarzyszą także przedstawiciele władz państwowych, regionalnych i lokalnych. Są m.in. Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, posłowie Lech Kołakowksi. Kazimierz Gwiazdowski i Jarosław Zieliński, senator Marek Komorowski i marszałek województwa Artur Kosicki. 

Bezpośrednią transmisję z Mszy świętej pogrzebowej prowadzi Telewizja Trwam. 

Ks. bp. Stanisław Stefanek ordynariuszem łomżyńskim był w latach 1996 – 2011. Zmarł w piątek 17 stycznia 2020 r. w szpitalu w Lublinie.

zobacz: Nie żyje ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę