Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pożar na 6 piętrze

- Groźnie wyglądało, na szczęście dobrze się skończyło – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Kilka minut po godzinie 10. strażakom zgłoszono pożar w mieszkaniu na 6 piętrze bloku przy ul. Porucznika Łagody 3. Strażacy ewakuowali z tego mieszkania około 60-letnia kobietę i trzy osoby, w tym małe roczne dziecko, z mieszkania powyżej.

Na miejscu trwa jeszcze akcja ratowników, ale – jak podkreśla komendant Wilczyński – sytuacja jest już opanowana i nie ma zagrożenia dla mieszkańców. 
- Na miejscu mamy praktycznie wszystko, czym dysponuje komenda – opowiada komendant.
Trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze plus podnośnik. Do tego wezwany został także zastęp OSP z Konarzyc. 
Przed blokiem są też dwa zespoły pogotowia ratunkowego i policja. 
Z zadymionego mieszkania strażacy ewakuowali około 60-letnia kobietę. Została ona przekazana lekarzom i ratownikom medycznym, ale jak zaznacza komendant Wilczyński – jest bez widocznych obrażeń, ale w stanie poddenerwowania. 
Duże zadymienie było w całym mieszkaniu, ale także w mieszkaniu powyżej, w którym znajdowały się trzy osoby w tym małe, około roczne, dziecko. Oni także zostali ewakuowanin i trafili pod opiekę ratowników pogotowia. 

Z informacji przekazywanych prze strażaków wynika, że pożar wybuchł w dużym pokoju w okolicy telewizora. W całym mieszkaniu było bardzo dużo czarnego dymu, który wydobywał się także na klatkę schodową. Pożar został szybko ugaszony, a teraz trwa oddymianie pomieszczeń i klatki schodowej. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę