Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Urodzinowe zabawki od ARiMR

Pięć organizacji: OSP Łapy Dębowina, Koło Gospodyń Wiejskich ze Stawisk, Stowarzyszenie Origo w miejscowości Półkoty z gminy Sejny, Fundacja Wsparcia i Rozwoju małych Szkół „Edukacja Razem” Żubr z gminy Szypliszki oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Wspomagania Wsi „Mediator” z Kosówki w gminie Rajgród otrzymało zestawy zabawek wartych po tysiąc złotych. To prezenty które ufundowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z okazji tegorocznych 25. jej „urodzin”. Zestawy zabawek przedstawicielom tych organizacji przekazał Wiesław Grzymała dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

Wiesław Grzymała dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży
Wiesław Grzymała dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży

Zestawy zabawek były nagrodami w konkursie zorganizowanym przez Podlaski Oddział Regionalny ARiMR w Łomży dla organizacji pozarządowych - stowarzyszeń i fundacji, prowadzących zorganizowane zajęcia dla dzieci na obszarach wiejskich i wiejsko-miejskich. Zgłosiło się 15 takich organizacji z których wybrano pięć, przy czym zgodnie z regulaminem, w pierwszej kolejności zestawy miały trafić do tych działających na terenie najbiedniejszych gmin. 
- To super inicjatywa. Bardzo się cieszymy. Dzieci nie mogą doczekać się tych zabawek jak powiedzieliśmy im, że udało się i że nasza organizacja uzyska te zabawki, to była wielka radość – mówiła Marta Łapińska z OSP Łapy Dębowina. 
Strażacy wspólnie z Wiejskim Domem Kultury, paniami z Koła Gospodyń Wiejskich organizują zajęcia dla dzieci w piątki i soboty, a czasami  - jeśli jest taka potrzeba – także w tygodniu. Przychodzi na nie około 30 dzieci z tej wisi, ale i z okolicznych.   
Stowarzyszenia Origo z Półkot przy granicy z Litwą prowadzi placówkę wsparcia dziennego, do której od poniedziałku do piątku uczęszcza około 50 dzieci przed wszystkim z gminy Sejny. Po szkole mogą tu odrabiać lekcje, czy pobawić się kolegami, bo w poszczególnych wsiach jest coraz mniej dzieci i coraz trudniej mogą znaleźć rówieśników do zabawy.  - Ogromnie cieszymy się tym prezentem, bo ta nagroda rozwiązuje problem kupowania zabawek na bardzo długi czas – mówiła Justyna Kuligowska z Półkot.

Wiesław Grzymała gratulując laureatom wygrania konkursu mówił, że ta akcja wpisuje się  obchody 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przypominał także, że organizacje, które otrzymały komplety zabawek zobowiązane są do umieszczenia w swoich siedzibach hasła konkursu „ARiMR wspiera dzieci” i utrzymania go wraz z logiem agencji przez co najmniej rok. 

cz
cz, 24 października 2019 13:26
Data ostatniej edycji: cz, 24 października 2019 13:28:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę